کد خبر: 9653 A

کارگردان نمایش «سفید برفی و هفت کوتوله» با اشاره به اجرای مجدد این نمایش بعد از ۶ سال در تهران از ادامه اجراهای این اثر در اروپا و آمریکا خبر داد.

ایران آرت: نصیر ملکی‌جو کارگردان نمایش «سفید برفی و هفت کوتوله» درباره بازتولید این اثر نمایشی گفت: «سفید برفی و هفت کوتوله» از یکشنبه ۵ شهریورماه اجرای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز کرد. این نمایش سال ۹۰ در تالار قشقایی تئاتر شهر به صحنه رفته بود اما اجرای مجدد این نمایش برای گروه یک بازتولید محسوب نمی شود به این دلیل که در طول این ۶ سال نمایش اجراهای مختلفی در شهرهای اروپایی داشته است.

وی درباره تغییراتی که اجرا نسبت به گذشته کرده است، توضیح داد: از نظر گروه این نمایش همچنان زنده است و به حیاتش ادامه می دهد فقط بعد از ۶ سال قرار است در تهران مجددا اجرا شود. اجرا نسبت به گذشته تغییری نکرده است اما ما تلاش کردیم کار را با توجه به روحیه تماشاگران امروزی تئاتر ایران به صحنه ببریم به همین جهت به سمت فانتزی، کمدی باستر کیتونی و فیلم های صامت رفتیم تا مخاطبان راحت تر بتوانند با مفهوم کلی اثر ارتباط برقرار کنند. از آنجا که تقریبا نمایش بدون دیالوگ اجرا می شود تلاش کردیم قصه گویی درستی برای مخاطب صورت گیرد.

این کارگردان تئاتر درباره تاثیری که بازخورد تماشاگران خارجی در اجرای مجدد نمایش داشته است، یادآور شد: بازخورد مخاطبان بین المللی تاثیر زیادی در اجرای مجدد نمایش داشته است. جدای از این با وجودی که «سفیدبرفی و هفت کوتوله» را مدت ها در تهران اجرا نکرده بودم اما در این مدت همچنان مشغول کار بودم بنابراین ذهنیت و سلیقه ام تغییر کرده که همین امر در اجرای مجدد این نمایش نیز موثر بوده است. ما مجبور بودیم برای اجراهای خارجی هربار کار را از نو آماده کنیم که همین امر باعث به کار بردن ایده های تازه ای در نمایش می شد.

ملکی جو درباره کشورهایی که این نمایش در آنها اجرا داشته است، گفت: «سفید برفی و هفت کوتوله» در کشورهای فرانسه، آلمان و اتریش اجرای عمومی در سالن های معتبری که به نمایش های نوگرا و تجربی اختصاص دارند، داشته است. ادامه این تور نیز قرار است بعد از پایان اجرا در ایران در آلمان و آمریکا ادامه یابد. از چین هم دعوتنامه ای دریافت کرده ایم که در حال بررسی آن هستیم.

کارگردان نمایش «مسخ» در پایان متذکر شد: «سفید برفی و هفت کوتوله» نمایشی پرانرژی بود که خوشبختانه خوشنام شد و مورد استقبال قرار گرفت. این نمایش برای من به عنوان کارگردان همچنان در میان کارهایم یک سوگلی به حساب می آید و در بین نمایش هایی که با محمد قدس به عنوان مجری طرح همکاری داشتم، بهترین است.

نمایش «سفید برفی و هفت کوتوله» به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از یکشنبه ۵ شهریور ماه ساعت ۲۱:۳۰ در  سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

در این اثر نمایشی (به ترتیب حروف الفبا) نگین خامسی، پوریا سلطان زاده، سروش شاکر، امیرحسین طاهری، پگاه کاظمی، محسن نوری و پرهام یدالهی ایفای نقش می‌کنند.

نمایش سفید برفی و هفت کوتوله
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین