کد خبر: 9198 A

نمایش «برج‌های خاموش» با نویسندگی و کارگردانی زهرا شایان‌فر افتتاح شد

ایران‌آرت: زهرا شایان‌فر؛ نویسنده و کارگردان «برج‌های خاموش» در افتتاحیه نمایش، اثرش را به پروانه مژده و سعید کشن‌فلاح تقدیم کرد.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از روابط‌ عمومی گروه تئاتر صلح؛ یک‌شنبه 22 مردادماه و با حضور عبدالحی شماسی، غلامرضا رمضانی، رضا اورنگ، دکتر لیلا درخش، آزاده فراهانی و کیوان نخعی جمعی دیگر از هنرمندان و مخاطبان، نمایش «برج‌های خاموش» با نویسندگی و کارگردانی زهرا شایان‌فر افتتاح شد و در همین روز ساعت 19:30 برای نخستین‌بار روی صحنه رفت.

زهرا شایان‌فر؛ نویسنده و کارگردان «برج‌های خاموش» در پایان نخستین اجرای این نمایش از هنرمندان حاضر در مراسم قدردانی کرد و گفت: نیت کرده بودم که اجرای نمایش را به روح دو استادم؛ دکتر پروانه مژده که از او بسیار یاد گرفتم و همچنین سعید کشن‌فلاح که چیزهایی که نمی‌دانستم را به من آموخت و من به او مدیون هستم، تقدیم کنم. مهم‌ترین لطفی که استاد کشن‌فلاح در حق من انجام داد این بود که مرا تشویق کرد تا کار تئاتر را ادامه دهم. امروز یکی دیگر از استادان من که نوشتن را به من آموخته است، در سالن حضور دارد و از او هم بسیار سپاسگزارم.

کارگردان «برج‌های خاموش» در حاشیه اجرای این نمایش گفت: در چهار ماه گذشته بازیگران و دیگر عوامل نمایش «برج‌های خاموش» در کنار من بودند و با هم از دل‌وجان برای روی صحنه بردن این نمایش تلاش کردیم. تمام آن‌ها را بسیار دوست دارم. اخلاق، رفتار و منش حرفه‌ای برای من بسیار مهم‌تر از هر چیز دیگری است. در این چهار ماه و در کنار دوستانم لذت تمرین، اجرا و دورهم بودن و کار خلاقه هنری را تجربه کردم.

زهرا شایان فر با اشاره به این نکته که هر کاری دشواری‌های خاص خود را دارد، گفت: باوجود تمام همکاری‌هایی که دوستان تالار محراب با گروه داشتند و یا قول همکاری‌هایی که از سوی آن‌ها به ما داده شده بود و باوجود این‌که تمام تلاش خود را صادقانه به کار بستند، انجام نشد، از آن‌ها سپاسگزارم. مسئولان تالار محراب هر آنچه در توان داشتند به کار بستند تا بیشترین امکانات را در اختیار داشته باشیم. در یک هفته گذشته، تالار گرفتاری‌هایی داشت که متاسفانه مجبور شدیم به‌سرعت تاریخ تبلیغات را تغییر دهیم چون زمان اجرای نمایش دو روز به تعویق افتاد. سالن دیر به ما تحویل داده شد و اجرای ژنرال نمایش، روز افتتاحیه برگزار شد. برای نخستین‌بار در حین دیدن اجرای خوب بازیگران نمایشم، فضای نور و صحنه و امکانات اجرایی را ارزیابی می‌کردم! با وجود تمام سختی‌ها، شتاب‌ها و دشواری‌هایی که برای اجرای دکور، تنظیم نور و ... داشتیم، از اجرای افتتاحیه راضی بودم. دیدم که بازیگران تمام تلاش خود را روی صحنه انجام دادند.

گروه بازیگران «برج‌های خاموش» به‌ترتیب سن عبارات‌اند از شهرام نیک‌کار، منیر چراغی، فرهاد شکرالله‌‌زاده، فریبا بگلو، علیرضا رحیم‌‌دل، سهند آدم‌‌عارف، سمیرا صارمی، سیاوش قلعه‌‌وردی، امیر شیخ‌‌زاده، فائزه بهرامی، علی کاظم‌ لو و خورشید شایان فر

دیگر عوامل «برج‌های خاموش» که جدیدترین اثر گروه تئاتر «صلح» است عبارت‌اند از:

طراح صحنه و مشاور کارگردان: علی شایان فر، دستیار کارگردان: حبیبه عبدالهی‌ مشکنلو، منشی و مدیر صحنه: فاطمه رستمی، طراح گریم: سعیده آجربندیان، مجریان گریم: فاطمه حسین‌خانی و محمد کاظمی، طراح پوستر و بروشور و ساخت تیزر: بهرام شادان فر، طراح نور: اکبر شجاعی، انتخاب موسیقی: محمد شیرازی، افکت و میکس: استودیو زابتیک، طراح لباس و عروسک: زهرا شایان فر، ساخت عروسک، دکور و آکسسوار: ابوذر شایان فر، عکاس: محبوبه فرج‌الهی، روابط عمومی: مینا صفار.

گزارش تصویری افتتاحیه این نمایش را ببینید:

 

 

سهند آدم عارف مینا صفار نمایش برج های خاموش زهرا شایانفر سعید کشن فلاح
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین