کد خبر: 6900 A

به منظور استفاده از ظرفیت هنرمندان هنرهای نمایشی در فرهنگ سازی مقوله استاندارد و حمایت از کالای استاندارد ایرانی، همکاری تئاتری ها و استانداردی ها کلید خورد.

ایران آرت : به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی استاندارد،  مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد و سید جمال هادیان طبائی زواره در دفتر روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و درباره شناسایی ظرفیت های مشترک برای همکاری بحث و گفت و گو کردند.

در این ملاقات، مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران پیشنهاد کرد ، هنرمندان تئاتر بیشتر با مقوله استاندارد آشنا شوند و برای حمایت از کالای استاندارد ایرانی تلاش کنند.

مدیرکل هنرهای نمایشی نیز با ابراز خرسندی برای فرآهم آمدن زمینه همکاری مشترک گفت: تئاتر ظرفیت های متنوع و متعددی برای همکاری با استاندارد دارد و ما نیز تمایل داریم برای تحقق شعار « اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال » با سازمان ملی استاندارد ایران همکاری کنیم.

شفیعی پیشنهاد کرد: از آن جایی که در تهران و شهرستان ها ده ها گروه نمایش خیابانی و میدانی فعال هستند و این نوع نمایش هنری بومی، فراگیر و مردم پسند است ، نخستین فعالیت مشترک سازمان ملی استاندارد ایران و مرکز هنرهای نمایشی با حمایت از گروه های نمایش خیابانی آغاز شود و این گروه ها نسبت به تولید نمایش هایی با موضوع استاندارد و حمایت از کالاهای استاندارد ایرانی اهتمام کنند.

وی افزود: همکاری بعدی می تواند در جشنواره بین المللی تئاتر فجر صورت گیرد به نحوی که گروه های حرفه ای که با موضوع اشتغال و تولید کالاهای استاندارد ایرانی کار می کنند مورد حمایت سازمان ملی استاندارد ایران قرار گیرند.

در پایان این ملاقات، طرفین توافق کردند « نشست هم اندیشی هنرمندان تئاتر و مدیران استاندارد» در تیرماه برگزار و زمینه همکاری مشترک فراهم شود.

گفتنی است، همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و مجامع و مراکز هنری در قالب پویش « # کالای – استاندارد – ایرانی - می خرم » و به منظور تحقق شعار « اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال» آغاز شده و تا پایان سال جاری ادامه خواهد یافت

 

مهدی شفیعی سازمان ملی استاندارد ایران سید جمال هادیان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین