کد خبر: 657 A

شیرین بینا که برای ایفای نقش در نمایش 'بیوه های غمگین سالار جنگ' در تبریز حضور یافته است، اظهار کرد: اگر بخواهیم فرهنگ سازی کرده و فرهنگ این کشور را در دیگر مناطق اشاعه دهیم بهترین کار توسعه تئاتر در اقصی نقاط کشور است.

ایران‌آرت: شیرین بینا گفت: تئاتر خلأهای فرهنگی را پر می‌کند.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره تئاتر فجر استانی آذربایجان شرقی، 'شیرین بینا' که برای ایفای نقش در نمایش 'بیوه های غمگین سالار جنگ' در تبریز حضور یافته است، اظهار کرد: اگر بخواهیم فرهنگ سازی کرده و فرهنگ این کشور را در دیگر مناطق اشاعه دهیم بهترین کار توسعه تئاتر در اقصی نقاط کشور است.
به گفته وی با اشاعه رشته هایی مانند شعر، ادبیات، تئاتر، موسیقی، نقاشی و خط، فرهنگ این سرزمین زنده می ماند.
بازیگر سینما و تئاتر ابراز کرد: اختصاص بودجه و حمایت های مختلف از رشته های هنری باعث می شود جوانان ما به فرهنگ و هنر کشور خویش جذب شده و چه بسا کاهش آسیب های اجتماعی را هم در پی داشته باشد.
بینا با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به ارتقای جایگاه فرهنگ و هنر در کشور افزود: اگر به مردم بها دهیم، با گرایش به هنرهایی چون موسیقی و ادبیات افکارشان شکوفا شده و به آفرینش هنری می پردازند.
هنرمند مطرح تئاتر کشور با تاکید بر اینکه عرصه هنر و تئاتر نیازمند حمایت است، یادآور شد: در چند سال اخیر حمایت های صورت گرفته با استقبال مردم و اهالی هنر مواجه شده که نتیجه آن، پر شدن سالن های تئاتر و موسیقی و است.
شیرین بینا با اظهار اینکه شرایط حاضر جای امیدواری دارد،افزود: الان حضور ما در تبریز نشانه خوبی است که کارهای خوب از تهران و دیگر شهرها بیاید و هنرمندان تبادل افکار داشته باشند.
وی در خصوص تئاتر تبریز نیز گفت: به طور خاص تئاتری از تبریز ندیدم، ولی در تلویزیون برخی تله تئاترها و نمایش هایی می بینم که با درونمایه طنز مخاطب خود را دارند.
بینا با اشاره به اجرای جشنواره های فجر استانی در اقصی نقاط کشور اظهار کرد: برگزاری جشنواره فجر استانی می تواند بیش از پیش عامل ارتقای کیفی تئاترهای شهرستانی باشد.
بینا در خصوص تبریز و آذربایجان نیز گفت: به دلیل شغل پدرم، در دوران کودکی تا 9 سالگی در تبریز، سراب و اهر زندگی کرده ام ضمن اینکه مادرم اهل مرند بود و همه فامیل های مادری ام در تبریز و مرند ساکن هستند و من مرتب به این منطقه سفر دارم.
گفتنی است، گلاب آدینه، مونا فرجاد و شیرین بینا همراه دیگر همکاران خود با اجرای نمایش 'بیوه های غمگین سالار جنگ' به کارگردانی شهاب الدین حسین پور در دومین جشنواره تئاتر فجر استانی آذربایجان شرقی - تبریز حضور یافته و اجرای آنها با استقبال گسترده علاقمندان مواجه شد.

 

ادبیات تئاتر تلویزیون جنگ فرهنگ سازی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین