کد خبر: 5839 A

مهدی شفیعی، شهرام کرمی و امیرحسین حریری به این رویداد نمایشی دعوت شدند.

ایران آرتجعفر مهیاری، دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر«me» (من) آلمان از دعوت مدیران تئاتری کشور برای حضور در این رویداد نمایشی خبر داد.

جعفر مهیاری با اشاره به برگزاری نخستین دوره جشنواره تئاتر «me» در شهر وورزبورگ آلمان گفت: این رویداد قرار است به صورت سالانه در ماه ژوئن (خرداد) برگزار شود و کمپانی‌های تئاتری از کشورهای مختلف اروپایی در این جشنواره تولیدات خود را ارائه خواهند داد. بر همین اساس از مدیران تئاتر کشور، مهدی شفیعی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، شهرام کرمی مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و امیرحسین حریری مدیر تئاتر دانشگاهی، دعوت به عمل آوردیم تا در این رویداد نمایشی که اولین دوره خود را پشت سر می‌گذارد حضور یابند.

وی افزود: هدف ما در برگزاری جشنواره تئاتر«me»، ایجاد تعامل بین گروه‌های نمایشی کشورهای مختلف است و دعوت از مدیران تئاتری کشور بر اساس شکل‌گیری این فعالیت بینافرهنگی صورت گرفته است
به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر زندگی، مهیاری با اشاره به برپایی جشنواره‌های تئاتری در ایران گفت: در جشنواره تئاتر«me» که رویه خود را بر اساس حضور کمپانی‌های نمایشی و ارائه تولیدات رپرتواری آنها بنا نهاده، آثاری به نمایش در خواهد آمد که مدیران تئاتری کشور می‌توانند برای جشنواره‌هایی همچون جشنواره تئاتر فجر، جشنواره تئاتر شهر و جشنواره تئاتر دانشگاهی آثاری را از این فستیوال نمایشی انتخاب کنند.
لازم به یادآوری است، فستیوال تئاتر«me» از سوی دو کمپانی، تئاتر زندگی از ایران و نیونرپلاتس (Neunerplatz) آلمان برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد و سازمان خلاقیت جوانان شهر وورزبورگ آلمان و شهرداری این شهر از این رویداد حمایت می‌کنند. در نخستین دوره این جشنواره گروه‌های نمایشی از کشورهای فرانسه، هلند، بلژیک، آلمان و ایران حضور دارند.
نخستین فستیوال تئاتر «me» به دبیری جعفر مهیاری، اول تا هفتم ژوئن (۶ تا ۱۲ خردادماه) در شهر وورزبورگ از ایالت بایرن آلمان برگزار خواهد شد.

 

مهدی شفیعی جعفر مهیاری شهرام کرمی امیرحسین حریری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین