کد خبر: 5029 A

مدیر کل هنرهای نمایشی از افتتاح ساختمانی وسیع برای موزه تئاتر در سال جاری خبر داد.

ایران آرت: مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره روند ساخت موزه تئاتر که پیش از این در برخی مراسم به ساخت و راه اندازی آن اشاره کرده بود به مهر گفت: موزه تئاتر یکی از ضروریاتی است که بسیاری بر آن تأکید شده است و در برنامه پنجم توسعه و همچنین تکالیفی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای سیستم های اجرایی قائل شده بود، موزه تئاتر هم مطالبه قانونی و هم مطالبه جامعه هنری بود.

وی یادآور شد: سال گذشته با همت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ساختمانی برای ایجاد موزه تئاتر با زیربنای ۷۵۰ متر مربع خریداری شد که این ساختمان در فضایی بین تالار وحدت و مجموعه تئاتر شهر واقع شده است.

مدیرکل هنرهای نمایشی اظهار کرد: این ساختمان با هدف اینکه بتوانیم گام اول را برای ایجاد موزه تئاتر برداریم و اساسنامه آن را رسما مصوب کنیم، خریداری شد و امیدواریم بتوانیم در آینده فضای موزه تئاتر را گسترش دهیم.

شفیعی با اشاره به اینکه طراحی، آماده سازی و کارهای مطالعاتی موزه تئاتر توسط بهروز غریب پور در دست انجام است، اعلام کرد: فراخوانی منتشر خواهد شد تا طبق آن افرادی که مواردی مرتبط با موزه تئاتر را در اختیار دارند، در صورت تمایل آنها را به موزه تئاتر ارائه دهند.

وی در پایان تأکید کرد: خیلی امیدواریم بتوانیم در اواخر سال جاری موزه تئاتر را آنگونه که شایسته خانواده هنر و تئاتر است، افتتاح کنیم.

 

مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی موزه تئاتر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین