کد خبر: 36423 A

رضا رویگری به همراه همسرش تارا کریمی در نمایش "حسن کچل" ایفای نقش می‌کند.

ایران آرت: پروژه نمایشی "حسن کچل" به نویسندگی زنده یاد علی حاتمی به کارگردانی "امید اسدی" و در قالب پست مدرن روی صحنه می‌رود.

"امید اسدی" نویسنده و کارگردان تئاتر و مدیر تماشاخانه ایران تماشا ضمن بیان این مطلب، در گفت‌وگو با فارس گفت: در حال حاضر سرگرم پروژه‌ای به نام "حسن کچل" کاری از زنده یاد علی حاتمی هستم. این پروژه را با تیم تئاتر پریباد همکاری می‌کنم.

وی در ادامه افزود: در این نمایش بزرگانی چون مهدی میامی و فرج الله گل سفیدی از اساتید تئاتر من را همراهی و در کار بازی می‌کنند. رضا رویگری بعد از سال‌ها دوری از تئاتر به همراه همسرش تارا کریمی در این کار همبازی هستند.

13980307000241_Test_PhotoN

اسدی با اشاره به اینکه تئاتر بدون وجود تماشاگر معنایی ندارد، افزود:‌این نمایش ترکیبی از نمایش‌های سنتی و مدرن اجرا می‌شود و با سایر کارهای نمایشی قصه محور تفاوت‌هایی دارد.

وی با بیان اینکه نمایش "حسن کچل" براساس شیوه تئاتر لابراتوری گرتفسکی اجرا می‌شود، اظهار داشت: تمامی عناصر این کار از جمله دکور و اکسسوار در این کار حذف شده و کار تنها به بازی بازیگران بر حرکت و تصویرسازی متکی است. بنابراین نور و موسیقی ارکان اصلی این نمایش را تشکیل می‌دهند.

اسدی در پاسخ به این سؤال که آیا تغییری در نمایشنامه علی حاتمی در کار حاصل می‌شود، اظهار داشت:‌ وفاداری من به متن زنده یاد حاتمی قابل تأمل است اما قرار است که کار به شیوه پست مدرن اجرا شود.

نمایش "حسن کچل" به کارگردانی امید اسدی تیر ماه به صحنه تماشاخانه ایران تماشا می‌آید.

علی حاتمی رضا رویگری تارا کریمی حسن کچل امید اسدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین