کد خبر: 35232 A

جشنواره تئاتر دانشگاهی در شب اختتامیه با حضور چهره‌های شناخته شده تئاتر از جمله نوید محمدزاده، هوتن شکیبا و مسعود دلخواه به کار خود خاتمه داد.

ایران آرت: مراسم پایانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی، عصر امروز (شنبه ۱۴ اردیبهشت) با معرفی آثار و هنرمندان برتر در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم، محمدهادی عسکری (مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم)، امین مختاری (دبیر جشنواره) و هنرمندانی چون فرهاد ناظرزاده‌کرمانی، محمدحسین ناصربخت، شهرام زرگر، محمدرضا خاکی، مسعود دلخواه، مرتضی میرمنتظمی، جابر رمضانی و …حضور داشتند. 

در این مراسم از مسعود دلخواه، بازیگر، کارگردان و مدرس دانشگاه با حضور مهدی مشهور و شهرام زرگر، روی صحنه تجلیل شد.

دلخواه در سخنانی بیان کرد: "من امسال وارد چهل و سه سالگی فعالیتم در تئاتر می‌شوم که ۲۰ سال از آن خارج از کشور بوده است. تبادل تجربه و جسارت را از استادم رکن‌الدین خسروی آموختم که باتجربه‌ها را در کنار جوانان قرار می‌داد. امیدوارم شایسته این تجلیل باشم."

هوتن شکیبا در جلد شخصیت دیبی

به گزارش خبرآنلاین، در بخش دیگری از این مراسم، از کامران سپهران، عضو هیئت علمی دانشکده سینما تئاتر تجلیل شد. برای این تجلیل، هوتن شکیبا روی صحنه آمد و در ابتدای صحبت‌هایش مانند شخصیت "دیبی" در مجموعه "کلاه قرمزی" صحبت کرد و گفت: "خداحافظ. ازتون متنفرم. دلم براتون گشاد شده."

وی ادامه داد: "امروز برای تقدیر از مردی اینجا هستم که ابتدا برخی از کتاب‌هایش را می خواندم اما وقتی فهمیدم بازی‌های من را دوست دارد، همه کتاب‌هایش را خواندم؛ کامران سپهران."

کامران سپهران بعد از دریافت تندیس خود در سخنانی کوتاه گفت: "من در میانه راه هستم و این تقدیر مثل رویایی است که آدم دم مرگ می‌بیند و همه دوستانش را جلوی چشمش تجسم می‌کند و من الان در این مرحله هستم."

وی ادامه داد: "من می خواستم بازیگر و کارگردان باشم و مثل هوتن جایزه بگیرم ولی معلم شدم و دانشجویان همیشه به من لطف داشتند و زندگی فوق‌العاده‌ای را برایم رقم زده‌اند."

حال بدِ نوید محمدزاده

یکی از حواشی این مراسم، اعتراض به اجرای چند نمایش این جشنواره بدون حضور تماشاگران بود. از جمله، سیاوش حیدری، کارگردان نمایش "تئوریسین" در هنگام دریافت جایزه خود گفت: "من از مخاطبان محترمی‌ که با بی احترامی و توهین جلو ورودشان به سالن گرفته شد عذرخواهی می‌کنم. من از همه عوامل نمایشم که با بی‌احترامی از سالن بیرون‌شان کردند عذر می‌خواهم. من از همه کسانی که با بی‌انصافی پیکان نقدشان را به سوی ما گرفتند به‌جای این‌که مسببان این اتفاق را مورد نقد قرار دهند، تشکر می‌کنم و شرمنده بازیگران و عواملی هستم که در ملتهب‌ترین و متشنج‌ترین وضعیت و با وجودی که موبایل‌هایشان ضبط شده بود، به صحنه رفتند. این جایزه برای من ارزشمند و به دلیل احترام به نظر داوران، قبولش می‌کنم."

نوید محمدزاده، بازیگر سینما و تئاتر هم در واکنش به این حاشیه گفت: "من به عنوان بازیگر حالم بسیار بد است، چون دیروز (جمعه ۱۳ اردیبهشت)، چهار بازیگر بدون تماشاگر جلو ما داوران بازی کردند و خواهش می‌کنم آن‌ها را ایستاده تشویق کنید."

با تصمیم مدیران اداره‌کل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، نمایش "تئوریسین" بدون حضور تماشاگران و تنها برای داوران جشنواره تئاتر دانشگاهی، عصر جمعه روی صحنه رفته بود. 

در این مراسم، آثار و هنرمندان برتر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی معرفی شدند.

نوید محمدزاده هوتن شکیبا مسعود دلخواه جابر رمضانی جشنواره تئاتر دانشگاهی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین