کد خبر: 3452 A

تئاتر کاغذی «قیچی که دنبال کار می گشت» به سفارش اداره کل سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور بعد از تهران در مازندران اجرا می شود.

ایران آرت:  «کتاب-تئاتر-مدرسه» نام پروژه ای ست که از سوی اداره کل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور برنامه ریزی شده است و مسئولیت معرفی و اجرای آن بر عهده «سعید ذین العابدین» نویسنده و کارگردان تئاتر می باشد.

کتاب-تئاتر «قیچی که دنبال کار می گشت» بر اساس داستانی با همین نام اثر «منیره هاشمی» بوده که متن نمایشی آن را «محمدحسین ناصربخت» نگاشته و به کارگردانی سعید ذین العابدین اجرا می شود.

ذین العابدین جزئیات این پروژه را به ایران آرت بیان داشته است:  " مقصود از کتاب-تئاتر-مدرسه  اقتباس نمایشی از کتاب های داستان می باشد که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. کتاب-تئاتر در واقع پروژای پرتابل است که به صورت کتاب های سه بعدی طراحی شده؛ به این معنا که با ورق زدن کتاب، فضای نمایش هم طبق این الگو تغییر خواهد کرد. به طور کلی تر این تکنیکی است که در اجراهای نمایشی به عنوان  تئاتر کاغذی  شناخته می شود که من از آن بهره برده ام."

کتاب_تئاتر

کتاب_تئاتر

نخستین اجرای این نمایش موزیکال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر تهران برگزار شد و اکنون این پروژه در شمال ایران و استان مازندران به سر می برد و تصمیم به اجراهای خیریه در مکان های عمومی دارد.

دیگر عوامل این گروه نمایشی عبارتند از:

آهنگساز: عبد آتشانی

طراحی و ساخت صحنه و عروسک: مژده ذکریا پور عروسک گردانان: مژده زکریا پور،ثمانه عابدینی طبری

صداپیشگان عروسک: مریم آشوری،سیما رحمانی،مژده ذکریا پور

عکاس: الهه علیرضالو

کتاب_تئاتر

 

سعید ذین العابدین کتاب-تئاتر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین