کد خبر: 34488 A

نمایش "صد در صد" که مورد توجه اهالی نمایش قرار گرفته تا آخر اردیبهشت ماه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.با همان بازیگرانی که در جشنواره تئاتر فجر جوایز ارزشمندی را به خود اختصاص دادند.

ایران آرت: مرتضی اسماعیل‌کاشی بازیگر و کارگردان که این روزها نمایش "صد در صد" را در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه دارد با تاکید بر این که تم این نمایشنامه در نگاه اول او مجذوب کرد، گفت: موضوعی که در متن مطرح شده درباره تقدیر و سرنوشت است و این‌که انسان چقدر می‌تواند زندگی خودش را به دست بگیرد، بر آن کنترل داشته باشد و آن را مدیریت کند که این موضوعات برایم جذابیت داشتند. در کارگردانی نمایش قبلی "سه خواهر" نیز به نوعی روی همین موضوع کار کرده بودم اما به شکل فرم و با تاکید بر حرکت و بدن. اما در نمایش "صد در صد" سعی کردم به قصه‌گویی به شکل کلاسیک بپردازم و یک تجربه دیگری بدست آورم.  

نمایش صد در صد

اسماعیل‌کاشی با بیان این‌که همه عوامل نمایش "صد در صد" سعی کردند به یک استاندارد در اجرا نزدیک شوند، تصریح کرد: خودم و اعضای گروه تاکید داشتیم روی جزییات به نحوی کار کنیم که از چیزی نگذریم و به مسایل جزیی نیز بسیار توجه کردیم.

او درباره استقبال از این نمایش که چندین بار به صحنه رفته است، توضیح داد: در استقبال از هر اثری چه در تئاتر و چه سینما اصولا تمام عناصر و عوامل دخیل در آن باعث دیده شدن کار می‌شوند. هر چند انتخاب متن و ترجمه درست آن و معرفی به جامعه تئاتری نیز در دیده شده  نمایش "صد در صد" تاثیر داشته است.

اسماعیل‌کاشی در پاسخ به این پرسش که نمایش در اجراهای متعددی که داشته تغییراتی داشته یا نه؟، اظهارداشت: کاری که باید انجام می‌شد در اجرای اول صورت گرفته بود و فقط در جزییاتی شاید تغییراتی اتفاق افتاده باشد که بسیار اندک است.  

نمایش صد در صد

نمایش "صد در صد" با بازی ستاره پسیانی و هوتن شکیبا تا 30 اردیبشهت‌ماه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود. نویسنده نمایشنامه مارکس لید است و توسط  وحید رهبانی ترجمه شده. مرتضی اسماعیل‌کاشی طراح و کارگردان این نمایش است.  

گفتنی ست در شی و ششمین جشنواره تئاتر فجر برای نمایش صد در صد، تندیس بهترین بازیگر زن به ستاره پسیانی و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد به هوتن شکیبا اهدا شد. این در حالی بود که این نمایش کاندیدای بهترین کارگردانی، موسیقی و طراحی صحنه از سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر هم بود. 

 

 

ستاره اسکندری هوتن شکیبا پردیس تئاتر شهرزاد نمایش صد در صد مرتضی اسماعیل کاشی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین