کد خبر: 3101 A

هفتم فروردین روز ملی تئاتر است و از یک روز قبلش مجموعه برنامه های متنوع و جذابی در تئاتر شهر تهران و نیز مراکز تئاتری سراسر کشور برگزار می شود.

ایران آرت : افتتاح موزه عروسک‌های گروه تئاتر آران که سرپرستی آن را بهروز غریب‌پور بر عهده دارد، یکی از برنامه‌های روز ملی تئاتر است که با حضور هنرمندان تئاتر و چهره‌های فرهنگی و هنری کشور برگزار می‌شود.

اجرای برنامه‌های نمایشی ویژه ایام نوروز در محوطه مجموعه تئاتر شهر از دیگر برنامه‌های روز ملی تئاتر است که با حضور 7 گروه تئاتر آیینی و خیابانی در روزهای 6 و 7 فروردین برگزار می‌شود.

محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت 11:30 صبح روز 6 فروردین با اجرای گروه مانکن‌های زنده سیلورمن نوروز را به هم‌وطنان تبریک می‌گوید. ساعت 16 اجرای خیمه‌شب‌بازی، ساعت 16:30 اجرای نمایش آیینی اقوام ایرانی و در ساعت 17 اجرای نمایش حاجی‌فیروز آغازگر این برنامه‌ها خواهد بود.

از ساعت 17:30 تا 20 نیز 4 اجرای خیابانی شامل نمایش عروسکی سفرنامه و گردشگری، نمایش میرنوروزی، نمایش آئینی کوسه برنشین و حاجی‌فیروز و نمایش ننه سرما و بابا نوروز در این روز برگزار می‌شود.

روز 7 فروردین‌ماه نیز محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت 11:30 تا 20 شاهد اجرای نمایش‌های آیینی حاجی‌فیروز، کوسه برنشین و حاجی‌فیروز، خیمه‌شب‌بازی، میرنورزی، ننه سرما و بابا فیروز و نمایش عروسکی سفرنامه و کردشگری خواهد بود. گروه مانکن‌های زنده نیز در تمام این مدت اجرای برنامه خواهند داشت.

همچنین استان‌های مختلف نیز با اجرای ویژه‌برنامه‌های خیابانی، آیین‌های نوروزی و اجرای صحنه‌ای همزمان با روز 7 فروردین روز ملی تئاتر را گرامی خواهند داشت.

 

تئاتر شهر برنامه های روز ملی تئاتر 1396
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین