کد خبر: 25795 A

اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد که مراحل قانونی آزاد شدن دو هنرمند تئاتر فردا به نتیجه می‌رسد.

ایران آرت: اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازداشت مریم کاظمی و سعید اسدی اطلاعیه‌ای صادر کرد. کاظمی کارگردان نمایش "رویای شب تابستان" و اسدی، مدیر تئاتر شهر دیروز بازداشت شدند.

به گزارش ایران آرت، به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، متن این اطلاعیه به این شرح است:

"ضمن ابراز خرسندی از حل موضوع لازم است از جامعه هنری، به ویژه هنرمندان تئاتر ایران به خاطر اتفاق ناخوشایند بازداشت دو هنرمند این عرصه عذرخواهی کنیم. احترام به قانون لازمه و نشانه هر جامعه تکامل یافته است بهتر این است که همه ما این مهم را مدنظر داشته باشیم. از سوی دیگر باید توجه داشت که نوع مواجهه با حوزه فرهنگ و هنر و اهالی آن بدلیل ظرافت‌ها و پیچیدگی و چند بعدی بودن آن باید متفاوت از سایر حوزه‌ها باشد. چه اینکه هنرمندان همواره مسئولانه در مسیر پیشرفت و تعالی کشور گام برداشته‌اند از این رو حفظ حرمت اهل هنر و صیانت از حقوق هنرمندان بویژه اصحاب هنر نمایش همواره مدنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و بر آن تاکید داشته و خواهد داشت. در پایان ضمن دلجویی مجدد از خانواده نجیب تئاتر، شایان ذکر است پیگیری مجدانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سکوت و به دور از هیاهو، در حل سریع موضوع موثر بود."

در پایان به اطلاع می رساند که روند اداری و مراحل قانونی آزادشدن این دو هنرمند تئاتر، در دو روز گذشته طی شده و صبح فردا به نتیجه خواهد رسید.

مرکز هنرهای نمایشی سعید اسدی اداره کل هنرهای نمایشی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین