کد خبر: 2258 A

اصغر نعمتی، کارگردان مازندرانی، درام نمایشی خود را در بلک باکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر آمل به روی صحنه می برد.

ایران آرت: "پشت کلانتری، کوچه اول، زیر تیر چراغ برق" نمایشنامه ای از "علی اصغری" است که با کارگردانی "اصغر نعمتی" از ۱۰ تا ۲۳ اسفند در بلک باکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل اجرا خواهد شد.

این نمایشنامه که بر اساس داستانی واقعی نوشته شده است؛ بخشی از زندگی پسر بی سوادی را روایت می کند که در غربت دوران خدمت سربازی خود را می گذراند. موقعیت دراماتیک این داستان از زمانی آغاز می شود که در ساعاتی قبل از تحویل سال نو احد به دلیل بی سوادیش از دوست خود می خواهد برای نامزدش نامه ای بنویسد؛ که این مناظره منجر به نزاع و درگیری بین آن ها می شود ...

زمینه ی واقعی این داستان ریشه در آداب و رسوم ترک زبانان کشورمان دارد و در شهر ارومیه اتفاق می افتد؛ اما نویسنده تلاش کرده است ماهیت بومی آن را متناسب سازی کند تا به همذات پنداری بیشتر با مخاطبان مازندرانی خود بینجامد.

اصغر نعمتی کارگردان اثر می گوید:

  این نمایشنامه با نگاهی ژرف در میان لایه های درونی شخصیت های غالباً شکست خورده در اجتماع و قرار دادن آنان در موقعیتی دراماتیک همراه با طنز رفتاری به تناقض های شخصیتی و تغییر واکنش های این افراد در شرایط مختلف تأکید می کند.

" اصغر نعمتی، قاسم نادری،حشمت الله شجاع، امیر حسین مسلمی، عباس بیژنی، علی اصغر میرزایی، آزاده تقی زاده، زهرا امان پور و آیناز رضایی" بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش خواهند پرداخت.

 

 

 

تئاتر در مازندران اصغر نعمتی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین