کد خبر: 14904 A

حسین کیانی به دبیر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر مبنی بر اجرای "روز عقیم" شروطی مطرح کرد.

ایران آرت: پس از انتشار نامه دبیر سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، حسین کیانی در نامه‌ای به وی پاسخ داد.

متن نامه به شرح ذیل است:

جنابِ فرهاد مهندس پور، استادِاندیشه‌مند و دبیر سی‌و‌ششمین جشنواره‌ی تئاترفجر

نامه‌ی کوتاه و آکنده از مهر و آگاهی و پایبندی به اخلاق و اصالتِ هنرِ شما را خواندم. بی‌گمان جز این واکنشِ متعهدانه از شما که استادِ من بوده‌اید انتظارِ دیگری نمی‌رفت. این واکنشِ مسئولانه در روزگارِ مسئولیت‌گریزی و عدمِ پاسخگویی برای من بسیار مغتنم و گرانسنگ است.

بنده خود را کوچکتر از آن می‌دانم که نسبت به خواهشِ شما برای حضور در جشنواره، بی‌اعتنا باشم. این خواهش، با منّت بر دیده‌ی من است و برعهده‌ی من تا به بهترین شکل ممکن برآورده‌اش کنم.

اما این اَمر مستلزم دو چیز خواهد بود. نخست اینکه؛ مِلاکِ من برای اجرا در جشنواره، همان اجرای عمومی در تیاترِ باران خواهد بود و هیچگونه ممیزی و توصیه‌ی مصلحت بینانه‌ی دیگری را برای جرح و تعدیل نمایش نخواهم پذیرفت.

و دوم اینکه؛ هیچگونه بازبینی جدیدی را که معمولا در روزِ اجرای جشنواره‌ی فجر با انبوهی از تنش و در فضایی اضطراب‌آلود انجام می‌شود، نخواهم پذیرفت و نمایش روزِ عقیم را با همان شرایطی که موردِ توجه و پذیرش گروه کارشناسان هفتادنفره‌ی محترم شما قرار گرفته، اجرا خواهم کرد.

قطع به یقین تغییراتی که در ساختارِ انتخابِ آثارِ جشنواره‌ی امسال به وجود آمد گامِ مثبتی بود در پرهیز از حاشیه‌پردازی و اطاله‌ی اوقات هنرمندان و حفظ حرمت و حیثیت هنری ایشان تا با آسودگی بیشتر و تمرکز بهتری به بالا بردن کیفیت آثار خود بپردازند و در گیرودار حواشی غیرمرتبط با هنر تئاتر، خسته و فرسوده و جان بر لب نشوند.

باشد که افکار پیش بَرنده‌ی شما برای ارتقای سطح کیفی و اندیشه‌گی این جشنواره محقق شود و همه‌ی آثار ازجمله نمایشِ روزعقیم در آرامش و بدون هرگونه تنش و دشوارسازی‌های غیرفرهنگی، در سی‌وششمین جشنواره‌ی تئاتر فجر با دبیری جنابعالی به صحنه بروند.

بااردات و خلوص

 

حسین کیانی نمایش روز عقیم دبیر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین