کد خبر: 11715 A

مخاطبان هنر تئاتر می‌تواند پایان هفته پاییزی خود را به تماشای نمایش‌‌های تماشاخانه‌های تهران اختصاص دهند.

ایران آرت: با آغاز فصل پاییز با اینکه از کمیت و کیفیت آثار نمایشی در تماشاخانه‌های تهران کاسته نشد اما از تعداد مخاطبان آن‌ها کم شد و این مسئله می‌تواند ناشی از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باشد، اما پایان هفته‌ها فرصت مناسبی است تا بخشی از اوقات فراغت به تماشای تئاتر اختصاص داده شود. از این روی طبق روال هر هفته نگاهی خواهیم داشت به نمایش‌های روی صحنه تئاتر در پایان هفته جاری:

 

تالار وحدت

 

"شوایک، سرباز ساده دل" به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی، اقتباسی آزاد از رمانی به همین نام، اثر یاروسلاو هاشک است که ساعت ۲۱ در تالار وحدت اجرا می‌شود. در این نمایش فرهاد آئیش، کتانه افشاری‌نژاد، کامبیز امینی، رضا جهانی، امیرحسین رستمی، مهران رنجبر، بهنام شرفی، یعقوب صباحی، حامد کمیلی، بهناز نازی، بهار نوحیان به ایفای نقش می‌پردازند و با حضور پرهام ابراری، رضا افشار، سهیل باباعلی، مجتبی بابایی‌فرد، امین بالنگ، مجید تفرشی، کیارش دستیاری، سعید رستمی، محسن سالاری، ایمان سلگی، فرهاد قدیم‌خانی، محمد کمان‌گیر، سینا کوایی، علی گلشنی، صالح لواسانی، محمد مشتاقی، عطا مقیمی، محمد نژاد، محمد نیازی و سعید هاشمی روی صحنه می‌روند.

 

نمایش "سهروردی" نیز نوشته و کار شکرخدا گودرزی است که هر شب ساعت 18 در تالار وحدت به صحنه می‌رود. در این نمایش، علی دهکردی، اصغر همت، حبیب دهقان نسب، فخرالدین صدیق شریف، افسر اسدی، الهام جعفرنژاد، نوید گودرزی، مجید جعفری، اصغر معینی، علیرضا درویش نژاد، سمیه میربهاء به ایفای نقش می‌پردازند.

 

مجموعه تئاترشهر

 

نمایش "کلنل" به نویسندگی و کارگردانی خیراله تقیانی‌پور با بازی حسین پاکدل، شهرام حقیقت‌دوست، مونا فرجاد، اتابک نادری، سیروس همتی، علی سلیمانی، وحید نفر، علی‌رضا ناصحی، آتیه جاوید، الهه شه‌پرست، جوادپورزند، حسین شفیعی، آناهیتا خسروی، سمیرا سلیمی، رها مقدم، محسن مهری‌دروی، میلاد ابراهیمی، محمدشکری، سیامک توده‌فلاح، امیر باده‌دست و آیسان حداد ساعت 19:30 در تالار اصلی مجموعه تئاترشهر به روی صحنه خواهد آمد. داستان این نمایش در سال‌های مشروطه‌ دوم (مشروطه صغیر- استبداد محمد علی شاه قاجار) روایت می‌شود و درباره عزیز، جوان ۳۵ ساله متمول و جاه‌طلب از خاندان قجر است که به‌ دنبال پوشیدن ردای حاکمیت تهران است.

 

ایوب آقاخانی نمایش "هفت عصر هفتم پاییز" با بازی رحیم نوروزی، لیلا بلوکات و محسن بهرامی را تا 28 مهر ماه در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر روی صحنه آورده است، این اثر ساعت 19:45 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

 

در تالار قشقایی این مجموعه نیز اجراهای نمایش "چه کسی سهراب را کشت؟" به نویسندگی و کارگردانی شهرام کرمی نیز تا 28 مهر ماه به کار خود ادامه می‌دهد. این اثر نمایشی با بازی بهرام شاه‌محمدلو، رویا افشار، فرید قبادی، سروش طاهری، حسین پورکریمی و آبان حسین‌ آبادی ساعت 19 به صحنه می‌رود.

 

"نذار این خواب تعبیر بشه" عنوان نمایش جدیدی به نویسندگی و کارگردانی مهدی نصیری است که از روز سه شنبه 25 مهر ماه در تالار سایه به صحنه می‌رود. در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت 18 به صحنه می‌رود بهرام تشکر، ترانه کوهستانی، بهروز پناهنده، فریبا امینیان، رضا جوشنی و هما پریان به عنوان بازیگر حضور دارند.

 

"پرواز شماره 745" به نویسندگی و کارگردانی مرجان پورغلامحسین هم نمایش جدید دیگری است که ساعت 20 به مدت زمان 40 دقیقه   در تالار سایه به صحنه می‌رود. مرجان پورغلامحسین بازیگر و گلنوش طاهری، بیتا بهارلو بازی‌دهندگان عروسک این اثر نمایشی هستند.

 

در پلاتو اجرا نیز نمایش جدیدی با عنوان "راهمرد" به نویسندگی و کارگردانی حامد هوشیاری اجرای خود را آغاز می‌کند. در این اثر نمایشی که ساعت 18 با مدت زمان 50 دقیقه به صحنه می‌رود علاالدین قاسمی و بابک والی به عنوان بازیگر حضور دارند.

 

تماشاخانه ایرانشهر

 

رویا نونهالی ساعت 21 نمایش "اسطوره می‌شوم" نوشته ماه‌گل مهر را با بازی روزبه مهر، مروارید مهر، پیروز مهاجرى، برزو مهر، گلنار مهاجرى، حمیرا نونهالى و رویا نونهالى در سالن استاد سمندریان این تماشاخانه اجرا می‌کند.

 

"بکت" نیز عنوان نمایشی نوشته ژان آنوی به کارگردانی مصطفی میرمنتظمی است که با بازی داریوش موفق، عباس جمالی، علی نجفی، فراز سرابی، مجید آهنگران، سپیده صباغ، عزالدین توفیق، ساغر شکوری، علی آرتین، مریم شجاعی، رضا درویش و مهدی میراکبری در سالن استاد ناظرزده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود. بکت، داستان هانری دوم است که برای حفظ قدرت دربارش توماس بکت را به‌عنوان نخست‌وزیر برمی‌گزیند، اما بکت طی اتفاقاتی بر علیه هانری دست به شورش می‌زند.

 

"دولت ضعیفه" عنوان نمایشی نوشته و کار اصغر خلیلی است که ساعت 19 با بازی صبا کمالی، فرزین محدث، محمد صدیقی مهر، معصومه کریمی، حمید رضا کاظمی پور، لیلا حقانی، بهزاد محسنی، حامد نظامی، محمد سیاهپوش، آرمان آشتیان، نیما اولیایی، سمیه صباغ، فاطمه ولی خانی، بهار راد، سپیده جعفری، شهلارحیمی، راضیه اسدی و مهدی افشاریان در سالن استاد سمندریان این تماشاخانه به روی صحنه است.

 

علی پویان نیز نمایش "گالیله" نوشته برتولت برشت را ساعت 18 با بازی  امیریل ارجمند، ژاکلین آواره، فاطمه امینی، بنیامین بخشی زاده، اسفندیار بنوال، شبیر پرستار، صادق توکلی، سعید داوودی، بهروز سروعلیشاهی، حمیدرضا سنگیان، شاهین علایی نژاد، بابک قادری، شاپور کلهر و امیر مولویدر سالن استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌کند.

 

خانه هنرمندان ایران

 

یوسف باپیری نمایش "چشم‌های بسته از خواب" را ساعت 18 با بازی پاوان افسر، مهران مرادی و افسون یدملت در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌کند. این اثر نمایشی نوشته محمد چرمشیر، بازخوانی داستانی است با نام "پسرم قاتل است" نوشته‌ برنارد مالامود، از مجموعه داستان‌‌های کوتاه‌ با عنوان "مردی که کشتمش" با ترجمه اسداله امرایی است که نشر افراز چاپ کرده است.

 

"انتری که لوطی‌اش مرد" نام نمایشی نوشته بابک محمدی است که محمود اکبرشاهی آن را کارگردانی کرده است. این اثر نمایشی ساعت 19:30 با بازی محمود اکبرشاهی در این تالار نمایشی به صحنه آمده است.

 

نمایش "قطار سانست لیمیتد" نیز اثری از کورمک مک کارتی است که فرانک حیدریان آن را طراحی و کارگردانی کرده است. این نمایش نیز ساعت 21 با بازی احمد ساعتچیان و مهدی بجستانی در این تماشاخانه به روی صحنه است.

 

پردیس تئاتر شهرزاد

 

"خورشیدهای همیشه" نمایشی نوشته بهاره رهنما، علی رادی و زهرا اسماعیل‌زاده است که کارگردان آن بهاره رهنماست. این اثر ساعت 21:30 در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد با بازی اکرم محمدی و بهاره رهنما اجرا می‌کند.

 

افسانه ماهیان نیز نمایش "کوکوی کبوتران حرم" نوشته علیرضا نادری را ساعت 19 با بازی مرضیه بدرقه، بهناز جعفری، ناهید مسلمی، مسیح کاظمی، عاطفه رضوی، فروغ قجابگلی، مرضیه وفامهر، یلدا عباسی، فرزانه سهیلی، گیتی قاسمی، شقایق دهقان، شیدا خلیق و با صدای امیر جعفری در سالن شماره دو این پردیس تئاتری به روی صحنه دارد.

 

"پچ‌پچه‌های پشت خط نبرد" نوشته علیرضا نادری و کار اشکان خیل‌نژاد در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود. این اثر ساعت 20:30 با بازی محمد اشکان‌فر، سینا بالاهنگ، حمید رحیمی، کیوان ساکت‌اف، محمدهادی عطایی، مهدی فریضه، امیراحمد قزوینی و نوید محمدزاده به روی صحنه است.

 

نمایش "خانه برناردا آلبا" به نویسندگی "فدریکو گارسیا لورکا"، کارگردانی رویا اسدی و دراماتورژی میکاییل شهرستانی ساعت 19:15 و 20:30 در سالن شماره سه پردیس تئاترشهرزاد با بازی شهین علیزاده، عالیه شریفی، زهرا زمانی، درسا شهرستانی، نسترن صفری، پانته آ پاکزاد و مرجان رستمی‌نیا اجرا می‌شود.

 

نمایش "رویای ماه" نیز نوشته مریم کاظمی و کار احسان مجیدی ساعت 17:30 ویژه کودکان و نوجوانان با بازی محمد نوحیان و امیر عدل‌پرور در سالن شماره یه پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه است.

 

تئاتر مستقل

 

نمایش "کروکی" به نویسندگی و کارگردانی مجتبی احمدی از 12 مهر ماه ساعت 17:30 به صحنه رفته است. در این نمایش سعید چنگیزیان ایفای نقش می‌کند و ژیلا صادقی، سپند امیرسلیمانى و الهام کردا بازیگران ویدئویی این نمایش هستند.

 

همچنین نمایش "اپراتور نسل چهارم" به نویسندگی و کارگردانی باقر سروش با حضور بهاره رهنما، امیر مهدی ژوله، شهروز دل افکار و نسیم اسدپور ساعت 19 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

 

محمد مساوات که پیش از این نمایش "بی پدر" را با جمعی از استعدادهای جوان بازیگری در تئاترشهر به صحنه برد و مورد استقبال همگان قرار گرفت، این بار و در ادامه روند گذشته خود نمایش "این یک پیپ نیست" را با حضور محمد علی محمدی، رومینا مؤمنی، ابراهیم نائیج، میلاد آریافر، حسین منفرد و علی حسین زاده ساعت 20:45 به صحنه آورده است.

 

نمایش "مورچه‌ها" به نویسندگی احسان عزتی و علی مسعودی و کارگردانی علی علوی و بازی سعید اکبرزاده ساعت 16 در تئاتر مستقل تهران به روی صحنه است.

 

"1978" نوشته و کار محمد شجاعی اثر نمایشی است که ساعت 16:30 با بازی محمدشجاعی، مهدی گدازگر، روجا رنجبر، میثم مجاوری، مطهره ابراهیمیان و علی محمودی در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

 

نمایش "در باب ماراساد" به کارگردانی حسام‌الدین لک با بازی محمدحسین اثنی عشری، رامین احمدی، مهسا انجدانی، آیدا پالیزگر، امیرعباس زارعی، امید ضیا الدینی، دلارام فرهناک، امید قنبری، سمانه لطیفی، محمدرضا نایب زاده و حسام یعقوب زاده ساعت 17 در این تماشاخانه به روی صحنه است.

 

"کوریولانوس" نوشته حامد اصغرزاده و جواد ابراهیمی به کارگردانی حامد اصغرزاده ساعت 17 با بازی امیر شمس، فریدون عباسپور، منا شریفی، فاطمه احمدی و اسماعیل کمالی دهقان در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

 

تماشاخانه پالیز

 

"دریبل" نمایشی به نویسندگی داریوش علیزاده و کارگردانی سعید دشتی است که ساعت 21 در سالن شماره دو تماشاخانه پالیز به روی صحنه خواهد رفت. در این درام اجتماعی صحرا اسدالهی، رایکا ابراهیمی، نادر فلاح، داریوش علیزاده، پریچهر قنبری، نیما شعبان نژاد و پوریا شکیبایی نقش آفرینی خواهند کرد.

 

شهاب‌الدین حسین‌پور نیز نمایش "طپانچه خانم" نوشته محمدامیر یاراحمدی را با بازی مارال فرجاد، آرش فلاحت‌پیشه، محمد نادری، ندا مقصودی، گیلدا حمیدی، بهزاد جاودان‌فرد، غزاله جزایری، جواد پورحیدری، مرضیه سهراب، سیما خزاعی و سعیده آغویی ساعت 21 در سالن شماره یک این تماشاخانه به روی صحنه دارد.

 

"شهر- بازی" کاری از بامداد افشار است که کارگردانی آن برعهده آتیلا پسیانی است. این پرفورمنس با بازی پگاه طبسى نژاد (مهمان از گروه تئاتر بازى)، اصغر پیران ساعت 19 در سالن شماره 2 تماشاخانه پالیز اجرا می‌شود.

 

تئاتر باران

 

نمایش "کمپراچیکو" نوشته علی‌محمد رحیمی و کار پرنیا قناتی با بازی محمدرضا ایمانیان، فرزانه رضایی، نیلوفر صمدی، میلاد فرج‌زاده، ماه‌گل کرامتی، نوش‌آفرین کیهان، علی هیهاوند، هامون هوشیار، علیرضا یزدانی، حسین ابراهیمی، مهیار بیگی، پوریا حیاتی، شهرزاد اردستانی، تقی علی‌آبادی، یاسمین فراهانی و فرناز مؤیدی ساعت 21 در این تئاتر باران به صحنه می‌رود.

 

"آتن مسکو" عنوان اثری به نویسندگی ادوکیموس تسولاکیدیس و کارگردانی سکینه عرب‌نژاد است. این نمایش با بازی پرستو کرمی، الهه پورجمشید و آیلار نوشهری ساعت 19 در این تماشاخانه اجرا می‌شود.

 

تالار مولوی

 

"لوسیا" عنوان اثر نمایشی جدیدی نوشته شهاب مهربان و سپهر زمانی است که شهاب مهربان کارگردان آن است. ملودی آرام نیا، سپهر زمانی، سارا شاهرودیان، وحید حبیبیان، مریم نقیبی، ماهانا نریمانی و جواد پولادی ساعت 18 در سالن اصلی تالار مولوی به روی صحنه رفته است، نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

نمایش "کار خانگی" نوشته عرفان غفوری و کار نرگس بهروزیان ساعت 20:30 با بازی تینا یونس تبار و مصطفی پوریوسف در سالن اصلی اصلی مولوی اجرا می‌شود.

 

پردیس تئاتر تهران

 

نمایش "عروس روز دهم" به نویسندگی و کارگردانی مریم شعبانی از امروز 20 مهر ماه ساعت 16:30 ویژه بانوان با بازی فاطمه نوری، فاطمه زارع و  محدثه رمضانی در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

 

نمایش "مجنون" به نویسندگی سمیه نجفی خاتونی و کارگردانی امید یارندی ساعت 18:30 در تماشاخانه استاد نصیریان پردیس تئاتر تهران به روی صحنه است. در این نمایش بازیگرانی چون امید یارندی، محمد معین فراهانی، مریم انصاری، مهدی محسنی، پیمان زکی پور، محمد بهتری راد، آیناز یارندی، سعید نوروزی، عرفان زادگان،  ایمان  فخری، معراج  حسن پور و محمد بهتری ایفای نقش می‌کنند.

 

نمایش "سیاوش در آتش" به نویسندگی مهدی میرباقری و کارگردانی مجید علم‌بیگی نیز ساعت 19:30 در تماشاخانه استاد رشیدی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه است. در این نمایش که برگرفته از قصه سیاوش شاهنامه است، محمد چاپاریان، احمد داودی، مریم رادپور، بهمن روزبهانی، مریم عسگری، مجید علم بیگی و حسن قدیمی ایفای نقش می‌کنند و آرزو احمدیان، طهور ازهدی، علیرضا اسدالهی، محمدحسین آذرگون، فرشید جوادی، محسن شاهب، صذف کشوری، زینب السادات میری و علی وارسته جونوشی در گروه حرکت نمایش هستند.

 

"پایین گذر سقاخانه" نوشته اکبر رادی به کارگردانی حامد آقای ساعتت 19 در سالن محمدعلی کشاورز پردیس تئاتر خاوران اجرا می‌شود. بازیگران این اثر دامون ابراهیمی، مرتضی مشکات، روح الله خداکرم، دانیال گندم کار، فائزه اسکندری، لیلا عباسی، دنیا بابالو، سمیرا یادگاری، حسام اسمی، مهدی مقینان، امیرحسین خاتونی، امیرحسین آرمانی، لیلا نترسی، شروین برزگر، امیرحسین جعفرپور و اکبر داودی هستند.

 

 تماشاخانه پایتخت

 

نمایش "پا برهنه در پارک" نوشته نیل سایمون با کارگردانی مریم باقری ساعت 19  با مدت زمان یک ساعت و پانزده دقیقه در تئاتر پایتخت به روی صحنه است. رامبد شکرابی، حدیث فولادوند، مرضیه صدرایی و بهرام سروری‌نژاد بازیگران آن هستند.

 

"مرد بالشی" نیز عنوان نمایشی نوشته مارتین مک دوناست که سیاوش اسد آن را کارگردانی کرده است، این اثر نمایشی با بازی ساناز سماواتی، کیارش حقگو، بهنام سرلک، ترانه ولدیان، غزل مردی، سیاوش اسد و حمید عرب، ساعت 21 در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

 

نمایش "پنجره کوخ" نوشته بابک جاویدی و به کارگردانی مجید پورعزیزیان ساعت 17:15 در تماشاخانه پایتخت به روی صحنه است. مجید تیزرو، وجیهه لاریجانی، لیلا جوادی هستیان و مرتضی جرائی ایفاگر نقش‌های این اثر هستند.

 

حوزه هنری

 

نمایش "سرخ او" نوشته و کار مهیار هزار جریبی ساعت 19 در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه است. مهیار هزارجریبی، سارایزدانی، نداحبیبی، نازنین هدایتی رسول عبدی نیروانا هزارجریبی، مبینا رمدانی و نازنین غلامزاده بازیگران این اثر هستند.

 

"شیدایی" نوشته و کار اصغر گروسی با بازی آرش عسکرزاده و اصغر گروسی، ساعت 18 در تماشاخانه ماه حوزه هنری اجرا می‌شود.

 

تالار هنر

 

"مخ پریشون‌های شلم" نوشته ساندرا فنیچل آشر به کارگردانی مریم آشوری با بازی عبد آتشانی، مهرداد باقری، محمد لقمانیان، آنالی شکوری و امین میرزاباقری ساعت 18 در تالار هنر به روی صحنه است.

 

این تالار نمایشی همچنین میزبان نمایش "دختران عینکی" نوشته انه نگری و کارگردانی مریم اکبری است. این اثر نمایشی ساعت 19:3 با بازی مریم اکبری، ندا حاجی بابایی، تارا حیدری، پریاعلیمحمدی و سحر صفرپور اجرا می‌شود.

 

خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر

 

"حوالی ساعت صفر" نمایشی نوشته علیرضا سعیدی‌کیاسری و کارگردانی رضا فرجی با بازی سودابه جعفرزاد، باران ستوده، رضا انواری و دانیارعباسی ساعت 18 در خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر به روی صحنه است.

 

نمایش "1417" به نویسندگی سعید آلبوعبادی و کار کوروش احمدی با بازی پریسا سلمانی، محمد رشیدی، عاطفه حق شناس، علی محمدی، اشکان نجاتی، شهرزاد صانع و رسول ابراهیمی، ساعت 19:45 در این تالار اجرا می‌شود.

 

 تالار حافظ، فرهنگسرای نیاوران و تالار محراب

 

نمایش "خوب، بد، زشت" به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل حاج‌علیخانی  از 27 مهر ماه با بازی حمید عرب و ابوالفضل حاج‌علیخانی در تالار حافظ به روی صحنه خواهد رفت .

 

رضا دادویی نیز نمایش "به مناسبت ورود اشکان" نوشته پوریا کاکاوند را ساعت 20 در فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌کند. بازیگران این نمایش هومن برق نورد، نیما رییسی، خسرو شهراز، شمسی صادقی، الهه حسینی، ویدا جوان، آرزو افشار، علی امیری، آزاده نوبهار و امین میری هستند.

 

"صعود مقاومت‌پذیر آقای م.ر.حساس" به نویسندگی غلامحسین دولت‌آبادی، آراز بارسقیان و وحید جباری و کارگردانی غلامحسین دولت‌آبادی و آراز بارسقیان ساعت 18 در سالن اصلی تالار محراب احرا می‌شود. دانیال اولیایی، مهدی بازدار، ترگل به‌مهر، رسول تجلی، احسان تخشید، زهرا حیدری‌کیا، اشرف حیدری، مهربان خداوردی، غلامحسین دولت‌آبادی، پرستو رضایی، فرزانه رضایی، محمد رجبی، فرهاد رنجبر‌مقدم، حامد صحت، شایان صفرلو، فرزاد علوی، معصومه قربانی، سارا محمدبیگی، فائزه محمدنجار، محمد نصرتی و امید نمازی‌شیرازی ایفاگر نقش‌های این اثر نمایشی هستند.

 

منبع: هنرآنلاین

تئاترهای آخر هفته تهران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین