کد خبر: 972 A

با من تماس گرفتند که جشنواره بین‌المللی اقوام است، تشریف بیاورید و من هم حضور استاد محمدرضا درویشی، متخصص موسیقی اقوام را در این مراسم پیشنهاد کردم و در نهایت از زبان یکی از دوستان متوجه شدم که قرار است برنامه‌ای برای تجلیل از من برگزار شود.

ایران‌آرت: شهروند نوشت: در آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی اقوام، اولین نشان «فرهنگ و هنر» کرمانشاه به شهرام ناظری اهدا شد.

شهرام ناظری در این مراسم با بیان اینکه تا چند روز پیش، از برگزاری چنین مراسمی بی‌خبر بود، گفت: با من تماس گرفتند که جشنواره بین‌المللی اقوام است، تشریف بیاورید و من هم حضور استاد محمدرضا درویشی، متخصص موسیقی اقوام را در این مراسم پیشنهاد کردم و در نهایت از زبان یکی از دوستان متوجه شدم که قرار است برنامه‌ای برای تجلیل از من برگزار شود.

او افزود: اگر حضور محمدرضا درویشی را در این جشنواره پیشنهاد کردم، مقصود این بود که از حضور متخصصی مانند ایشان در بحث موسیقی اقوام در چند روز جشنواره استفاده شود که بهره‌ای هم برای موسیقی کرمانشاه و منطقه کُرد داشته باشد.

او ادامه داد: زحمات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را در برگزاری این مراسم نادیده نمی‌گیرم، اما شرایط طوری است که اگر افرادی هم بخواهند کار کنند، چوب لای چرخ‌شان می‌گذارند و سنگ‌اندازی می‌کنند.

ناظری پس از دریافت نشان «فرهنگ و هنر» کرمانشاه گفت: قطعا این نشان مهم‌ترین جایزه زندگی‌ام خواهد شد و امیدوارم مسئولان فرهنگی کشور، روزی نشان «فرهنگ و هنر ایران» را به افرادی مثل استاد محمدرضا درویشی بدهند.

این استاد آواز ایران در پاسخ به درخواست برای اجرای زنده قطعه‌ای تأکید کرد: این هم از همان بی‌برنامگی‌هایی است که سال‌ها به آن عادت کرده‌ایم. برای اجرا باید سازی مهیا باشد و از قبل برنامه‌ریزی شده باشد.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره بین المللی شهرام ناظری فرهنگ و هنر موسیقی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین