کد خبر: 9239 A

کیوان ساکت می‌گوید کسی مثل یاس در قطعاتی که خوانده نگاهی اجتماعی داشته و سعی کرده به روش خود بازگوکننده پاره‌ای از مشکلات و دردهای جامعه باشد.

ایران آرت: کیوان ساکت آهنگساز، نوازنده تار و سه‌تار و مدرس موسیقی در مورد موسیقی رپ و به طور مشخص موسیقی یاس (یاسر بختیاری) معتقد است: «من همیشه همه کسانی را که در عرصه هنر تعالی‌بخش به بیان دردها و شادی‌های مردم، افتخارات جامعه یا ظلم و جورهایی که به یک طبقه از مردم شده پرداخته‌اند تحسین کرده‌ام. مثلا یاس در قطعاتی که خوانده نگاهی اجتماعی داشته و سعی کرده به روش خودش بازگوکننده پاره‌ای از  مشکلات و دردهای جامعه باشد.»

او افزود: «نقش او در حقیقت به نوعی آگاهی بخشیدن به جامعه است و با آن کسی که از کلمات سخیف استفاده می‌کند، متفاوت است...»  

کیوان ساکت

ساکت در گفت‌وگوییکه با خبرآنلاین داشته، توضیح داد: «به هر حال موسیقی رپ، راک، هاردراک، راک‌اندرول، پاپ، جَز، هیپ‌هاپ و... در جوامعی به وجود آمدند که بستر رشد آن‌ها فراهم بود و نیاز به این شیوه از بیان در آن‌ها احساس می‌شد. وظیفه و نقش ما به عنوان هنرمند این است که کمک کنم تا این‌ها در مجرایی قرار بگیرند که به نفع فرهنگ کشور باشد. صحبت من کلا این است. یعنی آن بخش از این موسیقی که درد دل مردم را بیان و کمک می‌کند که این سخنان را دیگران و از جمله دولتی‌ها بشوند ارزشمند است. رپ‌ کسی مثل یاس می‌تواند مشکلات را فرضا به گوش آقای جهانگیری یا دکتر روحانی برساند؛ به گوش کسانی که می‌توانند مشکلات مردم را حل کنند.»

 

 

کیوان ساکت یاس یاسر بختیاری
ارسال نظر