کد خبر: 837 A

سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اهدای جایزه های باربد به کار خود پایان داد.چاووشی موفق شد یکی از مهم ترین جوایز این شب را از آن خود کند.

برگزیدگان جایزه باربد معرفی شدند

در بخش آهنگسازی موسیقی کلاسیک، جایزه باربد به طور مشترک به علیرضا مشایخی و پیمان سلطانی تعلق گرفت. همچنین باربد بهترین نوازندگی موسیقی کلاسیک نیز به علی جعفری به خاطر نوازندگی ویولن در آلبوم "سفر به خویشتن" اهدا شد. در این بخش به یاسمین مشکوری نیز یک لوح تقدیر اهدا گردید.

جایزه آهنگسازی بهترین موسیقی دستگاهی بی‌کلام را " بهزاد رواقی" کسب کرد و در همین بخش به بهاره فیاضی نیز برای آلبوم "روشنا" لوح تقدیر اهدا شد.

در بخش موسیقی دستگاهی با کلام، جایزه باربد بهترین خوانندگی به مهدی شهسوار تعلق گرفت و نوید دهقان جایزه بهترین آهنگسازی را برای آلبوم "از جان و از دل" دریافت کرد.

نوید دهقان پس از دریافت جایزه خود گفت: از مسئولان محترم حاضر در سالن درخواست دارم که به اهالی موسیقی توجه کنند و در جهت رفع جدایی میان اهالی موسیقی بکوشند.

سپس در حضور محسن‌ رجب‌پور مدیر عامل مجمع صنفی ناشران موسیقی، جایزه باربد بعدی به رامین صدیقی مدیر نشر هرمس تعلق گرفت. در این بخش رجب‌پور متنی را هم قرائت کرد که در بخشی از آن چنین آمده است: مجمع صنفی ناشران موسیقی با توجه به مفاهیم باور داشته خویش که بدان اشارتی رفت و با در نظر گرفتن تمامی موارد کمی و کیفی تاثیرگذار در هنر و صنعت تولید و انتشار، با ایده و هدف تلاش برای بالا بردن کیفیت نشر و تاثیرگذاری بر جریان فرهنگی کشور در حوزه موسیقی و همچنین اعلان و تعیین مبنا و معیاری برای سنجه برترین ها؛ نشر موسیقی هرمس با مدیریت رامین صدیقی را به عنوان ناشر برتر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌کند.

photo_2017-01-20_22-09-53

 

"امیر بی گزند" چاووشی بهترین آلبوم پاپ

با اجرای گروه موسیقی "خنیاگران هفت اقلیم" بخش بعدی اهدای جوایز آغاز شد که در این بخش حمزه یگانه برای آهنگسازی آلبوم "کاهگل" جایزه گرفت و لوح تقدیری نیز برای آلبوم "گذر اردیبهشت" به شایان شکرابی سرپرست گروه "دال" اهدا گردید. 

در بخش موسیقی پاپ نیز اشکان ماهری برای آهنگسازی آلبوم "پرگار" جایزه گرفت و باربد بهترین آلبوم موسیقی پاپ نیز برای آلبوم "امیر بی‌گزند" به محسن چاوشی اهدا شد که البته محسن چاوشی در این مراسم حضور نداشت. همچنین مهدی شفیعی‌نژاد نیز در بخش پاپ بی‌کلام، مهبد شفیعی نژاد برای آهنگسازی آلبوم "سکوت آبی" برنده جایزه و از آزاده مهدوی آزادی برای آلبوم "شانزلیزه" تقدیر گردید. 

جایزه مشترک باربد برای همایون و علیرضا قربانی 

در ادامه این مراسم جایزه بهترین آهنگساز موسیقی بی‌کلام ایرانی برای آهنگسازی آلبوم "کهن کمان" به شروین مهاجر و جایزه بهترین آهنگساز موسیقی با کلام‌ ایرانی به مهیار علیزاده برای آلبوم "دخت پری‌وار" اهدا شد. در بخش خوانندگی آلبوم موسیقی معاصر با کلام نیز همایون شجریان و علیرضا قربانی به طور مشترک و به ترتیب برای آلبوم‌های "خداوندان اسرار" و "من عاشق چشمت شدم" صاحب جایزه باربد شدند.

در این بخش علیرضا قربانی به علت درگذشت مادرش و همایون شجریان به جهت حضور در کنسرت ساری، در این مراسم حضور نیافتند. 

همچنین در این مراسم طی حکمی از سوی علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمیدرضا نوربخش به عنوان مدیر جشنواره سی و سوم موسیقی فجر انتخاب شد.

سی و دومین جشنواره موسیقی فجر از تاریخ جمعه 24 دی‌ماه آغاز شده و با برگزاری 71 اجرا در تاریخ جمعه 1 بهمن‌ماه به پایان رسید. در این دوره، 12 خواننده پاپ در 18 اجرا، 10 گروه بین‌المللی، 10 گروه تلفیقی،  و گروه ‌های مختلف موسیقی سنتی، بانوان و ارکستر موسیقی کلاسیک و معاصر در 6 سالن تالار وحدت، سالن رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن میلاد نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و سالن همایش‌های برج میلاد به روی صحنه رفتند.

 

محسن چاووشی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین