کد خبر: 784 A

خبر خوب حجت اشرف‌زاده، جانی به جشنواره موسیقی بخشید

فردی از میان سالن نام استاد شجریان را بیان کرد و اشرف زاده گفت: برای هر دو این عزیزان دست بزنید.‌ خوشحالیم که حال خسرو آواز ایران بهتر است و امیدواریم به زودی در برابر چشمان او عاشقی کنیم.

ایران‌آرت: کنسرت حجت اشرف زاده خواننده بخش موسیقی تلفیقی شب گذشته در حالی برگزار شد که تعداد بیش از ظرفیت حضار، اجرای آن را با بی نظمی و تاخیر روبرو کرد؛ اما ابراز خوشحالی از حال «محمد رضا شجریان» خسرو آواز ایران رنگ و بوی دیگری به این کنسرت داد.

حجت اشرف زاده که کار خود را در حوزه موسیقی از سال ها قبل آغاز کرده با انتشار آلبوم ماه و ماهی و قطعه ای به همین نام به شهرت رسید.
وی سال گذشته برای این آلبوم برنده جایزه بهترین آلبوم پاپ در جشنواره سی و یکم بین المللی موسیقی فجر شد؛ ولی امسال در بخش تلفیقی حضور داشت و شامگاه چهارشنبه برای علاقمندان خود اجرا کرد.
درهای سالن برج آزادی برای اجرای برنامه گروه اشرف زاده با نیم ‌ساعت تاخیر باز شد؛ اما تعداد فراوان مهمانان بدون بلیت مسئولان سالن را وادار کرد که شرکت کنندگان را به جاهای خالی و حتی صندلی های مختص خبرنگاران هدایت کنند و در حالی 45 دقیقه بعد از اعلام‌ زمان از پیش تعیین شده پرده های سالن کنار رفت که هنوز افرادی در حال جایجایی بودند و عده ای روی پله ها نشستند.
با آن که اشرف زاده در بخش تلفیقی جشنواره حضور داشت تنها یک ساز از مجموعه سازهای گروه وی یعنی کمانچه ایرانی و بقیه سازهای غربی بود.
وی که در هنگام شلوغی و نسبتا نابسامان سالن وارد شد سعی کرد با اجرای قطعه نام‌ آشنای نوایی نوایی از آهنگ‌های محلی خراسان البته با تنظیمی جدید‌ نظم سالن را در دست بگیرد و در ادامه از حضار برای آمدن به این برنامه تشکر کرد.
اشرف زاده سپس قطعه جدید برف را خواند؛ قطعه ای که به سفارش برنامه تلویزیونی فرمول یک اجرا شده است.
وی در ادامه قطعه‌ محلی عزیز بشینه کنارم را اجرا و از اعضای گروه خود یعنی حمیدعلی اکبرزاده (نوازنده پیانو و آهنگساز)، مجید مظاهری (کمانچه)، داریوش نخشبی (کیبورد)، سینا پرتوی (درامرز)، رضا لمعانی (گیتار)، کیوان فرشیدنیا (گیتار باس)، آرش جامع (ویالون)، بهنام معصومی (سازهای کوبه ای) محمد قریب (ویالونسل) و پژمان بختیاری (ویولا) تشکر کرد.
اشرف زاده سپس قطعه «یه حسی به من میگه نزدیکمی» تیتراژ برنامه عقیق را و در ادامه یک قطعه شاد خراسانی و قطعه نوستالژیک پرسون پرسون اجرا کرد.
اما وی پیش از ادامه برنامه از اعضای گروه خواست صحنه را ترک کنند و با دونوازی کمانچه و پیانویی که نخشبی می نواخت گفت: آوازی قدیمی را اجرا می کنم که برای همه شما آشناست. سپس با شعری از عطار دل ز دستم رفت و جان هم...آغاز کرد و در ادامه تصنیف عاشقم من عاشقی بیقرارم را روایت کرد.
اما یکی از مهم ترین نکات در این برنامه درخواست های مکرر برای اجرای قطعه «ماه وماهی» بود که گاه خنده حضار و خود اشرف زاده را برمی انگیخت و وی در نهایت دو بار این قطعه را یکبار در میان برنامه و یکبار به عنوان قطعه پایانی اجرا کرد‌.
خواننده آلبوم «خاتون» غیر از این قطعه ها در اجرای خود در قالب سی و دومین دوره جشنواره فجر یادداشتی که آنهم تیتراژ سریالی به نام یادداشت های یک زن خانه دار است را نیز خواند.
وی همچنین در بخشی از این برنامه با خواندن این بیت «ای مهربان تر از برگ در بوسه های باران» از شاعر و استاد برجسته ادبیات فارسی که همشهری او نیز هست، یادی کرد. 
در این میان فردی از میان سالن نام استاد شجریان را بیان کرد و اشرف زاده گفت: برای هر دو این عزیزان دست بزنید.‌ خوشحالیم که حال خسرو آواز ایران بهتر است و امیدواریم به زودی در برابر چشمان او عاشقی کنیم.
پایان بخش این قسمت تشویق ممتد حضار برای استاد شجریان بود.
در این اجرا بعضی از خواننده های موسیقی محلی مانند حامد فقیهی خواننده شیرازی و محمد مسلمی مجری تلویزیون نیز حضور داشتند و اشرف زاده از همکاری با مسلمی به عنوان شاعر در آثار جدید خود خبر داد.
سی ودومین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر از 24 دی تا اول بهمن با حضور 10 گروه بین المللی، 10 گروه نواحی، 10 گروه دستگاهی، چهار گروه زنان، 13 گروه ارکسترال و کلاسیک غربی، 15 گروه پاپ و راک، هشت گروه تلفیقی و 6 گروه کلاسیک ایرانی در تالارهای وحدت، رودکی، برج آزادی، میلاد، سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، فرهنگساری نیاوران به دبیری حمیدرضا نوربخش برگزار می شود.

 

 

ادبیات ایران تلویزیون موسیقی نمایشگاه بین المللی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین