کد خبر: 7639 A

هنرمندان مطرح موسیقی فولکلور مازندران، در تهران به روی سن می روند

گروه موسیقی «آوای تبری» به همراه چهار خواننده مطرح فولکلور استان مازندران، 31 تیرماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

ایران آرت: گروه موسیقی «آوای تبری» به همراه چهار خواننده مطرح فولکلور استان مازندران، در تالار وحدت به روی سن می رود.

کنسرت «خاطرات تبرستان» که با پشتیبانی زهرا همتی  مدیر موسسه فروق فلق و هماهنگی  احسان میرضیایی  محقق گشته است؛ 31 تیرماه با حضور " ابوالحسن خوشرو، نورالله علیزاده، اکبر رستگار و سید عباد محمدی " خوانندگان موسیقی بومی محلی مازندران در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

سید جلال محمدی سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» با اعلام این خبر گفت: نیم قرن تلاش هنری اساتید موسیقی فولکلور مازندران، که به دور از هیاهوی مرسوم رسانه ها و با عشق و آگاهی صورت پذیرفته است؛ ما را بر آن داشت تا قدمی هر چند کوچک، در اراﺋـه هنر چشمگیر این بزرگواران برداریم. که امیدواریم این تلاش، ساعات خاطره انگیزی را برای مخاطبان این سبک از موسیقی رقم بزند.

محمدی در ادامه افزود: کنسرت خاطرات تبرستان را در دو بخش به روی سن خواهیم برد. در بخش نخست  " نورالله علیزاده " خواننده ترانه ها و آوازاهای مادری مازندران و " اکبر رستگار " از هنرمندان موج نوی موسیقی بومی محلی این استان حضور خواهند داشت. و در بخش دوم " ابوالحسن خشرو " مظهر موسیقی حماسی مازندران و " سید عباد محمدی " یکی از خوانندگان سریال پر مخاطب «پایتخت»، با نقاره و سرنای مازندرانی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۹_۱۳-۰۱-۵۵

نوازندگان گروه موسیقی آوای تبری  سید عباد محمدی (لَ لِه وا، سرنا و غرنه)، سید محمدرضا محمدی (کمانچه)، سبحان الله چوپانی (ل له وا)، رضا یوسفیان (عود)، محمد ابراهیم نژاد (کمانچه باس)، حسن ابراهیم نژاد (سنتور)، داریوش هاتف راد (دف ودایره)، سید امیررضا محمدی (نقاره)، میثم روحی (دهل وهمخوان) و سید جلال محمدی (سرپرست، نوازنده دو تار و سازهای کوبه ای) خواهند بود.

گفتنی است این گروه موسیقی چندی پیش؛ به هفتمین دوره فستیوال موسیقی فولکلور بلغارستان که از 25 مرداد و با حضور 80 قوم از سرتاسر جهان برگزار می شود؛ دعوت شده است.

بلیت های کنسرت خاطرات تبرستان در سایت iranconcert.com پیش فروش می شود.

 بخش هایی از اجرای گروه آوای تبری که مربوط به کنسرت خردادماه 1394 در تالار وحدت می باشد؛ را در ایران آرت مشاهده کنید.

گروه موسیقی آوای تبری سید جلال محمدی کنسرت خاطرات تبرستان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین