کد خبر: 7531 A

"کنسرتو هارپ" امیرمهیار تفرشی‌پور همراه با ارکستر مجلسی انگلستان به رهبری علی رهبری ضبط شده و این اثر به زودی در قالب یک آلبوم موسیقی به صورت بین‌المللی منتشر خواهد شد.

ایران آرت: "سالن شیانگ‌وان" هنگ‌کنگ روز سه‌شنبه همین هفته (۴ جولای مصادف با ۱۳ تیر) میزبان اجرای آثار امیرمهیار تفرشی‌پور، آهنگساز ایرانی خواهد بود.

 

در این کنسرت قرار است ارکستر فیل‌هارمونیک هنگ کنگ آثار" سولو برای ساز هارپ" و "تریو برای هارپ ویلن و ویلنسل" از ساخته‌های تفرشی‌پور را به اجرا درآورد.

نوازندگان ارکستر فیلهارمونیک هنگ کنگ را اساتید دانشگاه این شهر تشکیل می‌دهند و قرار است در این کنسرت خانم گابریلا دالولیو (نوازنده هارپ) به عنوان سولیست، ارکستر را همراهی کند.

این در حالی است که به زودی برخی از آثار امیرمهیار تفرشی‌پور در شهرهای لندن و پاریس نیز توسط ارکستر‌های خارجی به اجرا درخواهند آمد.

سال گذشته اثر "کنسرتو هارپ" امیرمهیار تفرشی‌پور همراه با ارکستر مجلسی انگلستان به رهبری علی رهبری ضبط شده بود و این اثر به زودی در قالب یک آلبوم موسیقی به صورت بین‌المللی منتشر خواهد شد.

امیرمهیار تفرشی‌پور که از چندی پیش نیز ارکستر مجلسی خرمشهر را با نوازندگان بومی این شهر راه‌اندازی کرده بود، دکتری آهنگسازی و اپرای مجلسی خود را زیر نظر پروفسور پیتر وایگولد و کریستوفر فاکس در دانشگاه برونل انگلستان گذرانده است.

امیرمهیار تفرشی پور

لندن هنگ کنگ امیرمهیار تفرشی پور پاریس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین