کد خبر: 624 A

روز دوم برگزاری جشنواره موسیقی فجر با اعتراض یک خواننده روبه‌رو بود

فریدون آسرایی شب گذشته در اجرای خود در جشنواره موسیقی فجر گفت: «به عنوان یکی از ساکنین کرج حق اجرای کنسرت در شهر خودم را ندارم. فکر می‌کنم این اصلا درست نیست و آرزو دارم روزی در شهر خودم هم بخوانم.»

فریدون آسرایی شب گذشته در اجرای خود در جشنواره موسیقی فجر گفت: «به عنوان یکی از ساکنین کرج حق اجرای کنسرت در شهر خودم را ندارم. فکر می‌کنم این اصلا درست نیست و آرزو دارم روزی در شهر خودم هم بخوانم.»

نخستین خواننده‌ای که در دومین شب از سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در بخش پاپ روی صحنه رفت فریدون آسرایی بود. کنسرت این خواننده پاپ ساعت 19 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد.

در ابتدای برنامه، نوازندگان گروه یک به یک و فریدون آسرایی در حال خواندن قطعه «عشق یعنی» وارد صحنه شدند. آسرایی پس از اجرای قطعه اول گفت:«عشق یعنی؛ وقتی شما را می‌بینم و مطمئن‌ام امشب از خوشی می‌میرم. خوشحالم که در قالب جشنواره موسیقی فجر روی صحنه هستم و امیدوارم تعداد این گونه جشنواره‌ها بیشتر و حال و روز موسیقی پاپ بهتر شود.»

دومین قطعه «غریبه» بود با نواختن پیانو توسط کارن زیاری و ویولن توسط امیرحسین محمودی آغاز شد.

سومین قطعه این برنامه، آهنگی ریتمیک و بی‌کلام با تم موسیقی بختیاری بود. مهرناز دبیرزاده تکنوازی دف را در این قطعه بر عهده داشت و سولوی ویلن هم فضای شاد آن را تکمیل کرد.

قطعه «مستی» در این کنسرت با تنظیم متفاوتی نسبت به نسخه اصلی اجرا شد و مخاطبان بار دیگر شاهد تک‌نوازی مهرناز دبیرزاده با دف شدند.

فریدون آسرایی با این پرسش که آیا موافق قطعه شاد هستید؟ به سراغ «مجنون توام» رفت. قطعه «سلام» با همخوانی حاضرین و پخش تصاویر بارانی از نمایشگرهای سالن اجرا شد. آسرایی پیش از خواندن این قطعه بخش‌هایی از ترانه آن را دکلمه کرد و در هنگام اجرا هم بخش‌هایی را مطابق با حال و هوای سالن تغییر ‌داد.

فریدون آسرایی بخش اول قطعه «نگاهت» را به همراه کارن زیاری خواند. او که یک بیت را خودش می‌خواند برای اجرای بیت بعد میکروفن را جلوی صورت نوازنده کیبورد گروهش می‌گرفت.

قطعه «دوستت دارم» این خواننده که تلفیقی با شعر معروف آذری «کوچه‌لر» است با استقبال آذری‌زبان‌ها مواجه شد و بیان عبارت «یاشاسین آذربایجان» از سوی فریدون آسرایی، تشویق‌ حاضران را به همراه داشت. این خواننده در ادامه گفت: «آرزویی دارم که امیدوارم روزی برآورده شود و آن، این است که جشنواره موسیقی فجر در تمام شهرهای ایران برگزار شود. هر چند متولد تهرانم اما به عنوان یکی از ساکنین کرج حق اجرای کنسرت در شهر خودم را ندارم. فکر می‌کنم این اصلا درست نیست و آرزو دارم روزی در شهر خودم هم بخوانم.»

«ای کاش» یکی دیگر از قطعات شش و هشت این خواننده بود که اجرای آن استقبال حاضران را به همراه داشت. فریدون آسرایی پیش از قطعه «هنوز همونیم» گفت: «قطعه‌ای را که الان می‌خواهیم اجرا کنیم مدتی است که نخوانده‌ایم اما قبل از آن برای مادرها دست بزنید.» او این کار را به یاد مادر مرحومش خواند. در هنگام اجرای این کار هم انیمیشن مرتبطی با موضوع مادر پخش شد که بخش پایانی آن تصویر فریدون و مادرش بود.

آسرایی در ادامه برنامه و پیش از قطعه «چشمات مال منه» گفت: «اتفاقات زیادی در کشور ما رخ می دهد که خیلی‌‌ها را غمگین می کند اما همه باید بدانند که ما در کشورمان برای رسیدن به آرزوهایمان تلاش می‌کنیم. آرزوی شادی و خوشبختی برایتان دارم و امیدوارم همیشه سلامت باشید.»

با شروع قطعه «یادش به خیر» همخوانی‌های دوستداران فریدون آسرایی شروع شد. او پس از اجرای بخش‌هایی از «یادش به خیر»، به سراغ «آهای خوشگل عاشق» رفت و کنسرتش را با این قطعه به پایان رساند.

 

انیمیشن جشنواره موسیقی فجر سلامت شعر موسیقی پاپ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین