کد خبر: 4999 A

البته تقصیر مردم هم نیست وقتی اثر خوبی تولید نمی‌شود مردم هم مجبورند سلیقه‌شان را عوض کنند و به همین‌ها گوش بدهند.

ایران آرت: کاوه آفاق بعد از پنج سال که برای مجوز اقدام کرد، بالاخره سال گذشته طلسم را شکست و توانست روی صحنه برود و حالا تا چند روز دیگر هم در سالن میلاد کنسرت می‌دهد تا برای طرفدارانش بخواند. او در برنامه «چارگوش» صحبت‌های جالبی کرده که بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید.

او درباره روزهای سخت گرفتن مجوز می‌گوید: «از سال 90 اقدام کردیم. خوشبختانه در دولت آقای روحانی و وزارت آقای جنتی به من کمک کردند و مجوز دادند. ارشاد بیشتر حمایت کرد و این اتفاق افتاد. از سال 90 اقدام کردم و سال 95 روی صحنه رفتم.»

این خواننده درباره شایعاتی که گفته می‌شد محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و جنتی وزیر ارشاد در کنسرت سال گذشته او حضور داشتند، توضیح می‌دهد: «باورتان نمی‌شود من آقای ظریف را تا حالا از نزدیک ندیده‌ام چه برسد که به کنسرت من آمده باشد. تمام این حرف‌ها شایعه است. اما آقای جنتی به من لطف داشتند و خیلی از من حمایت کردند. این دولت از من حمایت کرد. یک خواننده عمرش را برای موسیقی گذاشته دولت هم باید حمایت کند. حالا به ما حال  دادند. اگر ناراحت هستید دوباره بروم ممنوع الفعالیت بشوم و از زیرزمین کلیپ بدهم؟»

او درباره بازار موسیقی و کارهایی که منتشر می‌شود، نظر متفاوتی دارد و توضیح می‌دهد: «به نظرم رویکرد جهان بعد از پست‌مدرنیسم سخیف شده و کلا سلیقه مردم عوض‌شده است. البته تقصیر مردم هم نیست وقتی اثر خوبی تولید نمی‌شود مردم هم مجبورند سلیقه‌شان را عوض کنند و به همین‌ها گوش بدهند. برای اینکه اثر خوب خلق شود باید جامعه آرام باشد و جیب‌ها پر از پول. خب نیست. از بعد تاریخی اگر نگاه کنیم، جمع شدن دیوانه‌ها و عناصر دیوانه دور هم مثل ترامپ باعث می‌شود جهان ملتهب شود در نتیجه به‌جای اینکه هنرمند یک اثر هنری تولید کند، مجبور می‌شود اثر اجتماعی سیاسی تولید کند.»

آفاق می‌افزاید: «از یکی دو روز آینده می‌روم و در خیابان می‌خوانم. من تا اینجای کار همه کارها را که مربوط به خودم بوده را انجام داده‌ام. بهترین گیتار  را خریدم، بهترین گروه را جمع کردم. بهترین موسیقی را ضبط کردم. اما بعد از همه این کارها آیا بهترین شبکه را در اختیار من گذاشتند؟ بهترین روزنامه را در اختیار من گذاشتند؟ کسی که لای یک کتاب را هم باز نکرده است و فقط می‌تواند شاخ بز بشکند، رفته در مدیریت شهری. از سینما بگیریم تا موسیقی و حتی لیوان فروشی هم وضعیت همین است.»

برنامه «چارگوش» به سردبیری مهرداد شاملو و اجرای زهرا عاملی به‌طور اختصاصی روی سایت «آپارات» قرار می‌گیرد.

 

کاوه آفاق برنامه چارگوش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین