کد خبر: 488 A

کیارس : چندبار در صدا و سیما استاد علیزاده را در هنگام نواختن ساز دیده‌ایم؟

ایران آرت  : بردیا کیارس، رهبر ارکستر بادی و کارا درباره نقش رسانه ملی در ترویج موسیقی ارکسترال و سازی به ایلنا گفته است: متاسفانه موسیقی سازی ما در صدا و سیما دیده نمی‌شود و نمی‌دانم این چه سیاستی است که در رسانه ملی انواع و اقسام مواد مخدر به نمایش درمی‌آید و خطرناک نیست اما نمایش یک ساز مانند ویلن از یک ماده مخدر خطر بیشتری دارد. خواننده می‌تواند در برنامه تلویزیونی حضور داشته باشد و بخواند و دیده شود اما ما چندبار در صدا و سیما استاد علیزاده را در هنگام نواختن ساز دیده‌ایم و این نشان از تناقض شدید مدیریت در کشور ماست و در سیاست‌های فرهنگی به شدت خود را نشان می‌دهد.

او تاکید کرد: گویا اگر فردی به کنسرت برود و ساز را در آن‌جا ببیند به انحراف کشیده نمی‌شود اما اگر‌‌ همان ساز در صدا و سیما به نمایش درآید باعث ایجاد انحراف در جامعه می‌شود؟! متاسفانه این سیاست‌های دوگانه باعث می‌شود که برخی از هنرمندان نادیده گرفته شوند و نتوانند کاری را که به آن اعتقاد دارند و عشق می‌ورزند انجام دهند.

این آهنگساز ادامه داد: بدون‌شک می‌توان مردم را با یک مدیریت صحیح به موسیقی سازی نیز علاقه‌مند کنیم حمایت دولت از کنسرت‌های سازی از دغدغه آن‌ها برای درآمدزایی قطعا کم می‌کند در همه جای دنیا از ارکسترهایی مانند فیلارمونیک حمایت می‌شود و این ارکستر‌ها به شدت درمیان مردم آن شهر‌ها طرفدار و مخاطب دارد و هیچ‌گاه دولت و شهردار برلین نگاه درآمدزایی به ارکسترهای آن شهر نداشته است

 

 

بردیا کیارس ارکستر بادی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین