کد خبر: 4610 A

نام‌های بزرگ دنیای هنر از کن لوچ فیلمساز سرشناس برنده نخل طلایی کن تا راجر واترز از گروه پینک فلوید با انتشار نامه‌ای سرگشاده از گروه موسیقی «ریدیوهد»‌ خواستند...

ایران‌آرت: چهره‌های سرشناس دنیای هنر از گروه موسیقی «ریدیوهد» درخواست کردند تا از اجرای برنامه در اسراییل صرف‌نظر کند.

نام‌های بزرگ دنیای هنر از کن لوچ فیلمساز سرشناس برنده نخل طلایی کن تا راجر واترز از گروه پینک فلوید با انتشار نامه‌ای سرگشاده از گروه موسیقی «ریدیوهد»‌ خواستند تا از اجرای برنامه در سرزمین‌های اشغالی صرف‌نظر کند. این درخواست در راستای طرح تحریم فرهنگی رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد. از دیگر امضاکنندگان این نامه سرگشاده می‌توان به پیتر کامینسکی کارگردان مینی‌سریال «تالار گرگ‌ها»، گروه موسیقی اسکاتلندی «پدران جوان» که جایزه مرکوری را در کارنامه دارند، و الکسی سیل کمدین مشهور اشاره کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از گاردین، در بخشی از این نامه آمده است: «با این کار مردم فلسطین از شما درخواست کرده‌اند تا در راستای فشار به اسرائیل برای خاتمه‌دادن به نقض حقوق ابتدایی انسانی گام کوچکی بردارید».

از آنجا که گروه «ریدیوهد» برای استقلال تبت فعالیت‌های بسیاری انجام داده، در این نامه به استانداردهای دوگانه رفتاری گروه اشاره شده است: «در شگفتیم که «ریدیوهد» برای آزادی تبتی‌ها کمپین راه می‌اندازد اما از دیگرانی که سرزمینشان اشغال شده است، حمایت نمی‌کند. بی‌شک ایستادگی برابر سیاست تبعیض و نفرت در همه جای دنیا مصداق دارد و این شامل مردم فلسطین هم می‌شود».

پیش از این در سال ۲۰۱۵ گروهی متشکل از ۷۰۰ هنرمند شامل برایان اینو خواننده سرشناس انگلیسی، ریچارد اشکرافت، ریض احمد و کن لوچ با امضای نامه‌ای سرگشاده خواستار تحریم فرهنگی اسرائیل شده بودند.

گروه «ریدیو هد» هنوز هیچ واکنشی به این نامه نشان نداده است.

 

راجر واترز ریدیوهد کن لوچ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین