کد خبر: 37966 A

سامان احتشامی نوازنده پیانو علت کم کار کردن با خوانندگان و دلایل آن را توضیح داد.

ایران آرت: سامان احتشامی سال هاست نوازنده پیانوست. او جزو معدود نوازندگانی است که به دلیل تولید آثار ماندگار، شهرتی کسب کرده است. در کارنامه احتشامی، همکاری با خوانندگان خیلی کم دیده می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او به دلیل دیده نشدن نوازندگان، زیر سایه خوانندگان و همچنین دستمزد پایین آن‌ها در کنسرت ها، با خوانندگان همکاری ندارد. حالا این موزیسین قرار است که با روزبه نعمت الله خواننده پاپ کنسرتی را برگزار کند که به این بهانه با احتشامی گفتگو کردیم.

احتشامی درباره همکاری با خوانندگان گفت: بسیار خواننده گریز هستم. تا جایی که بتوانم با خوانندگان کار نمی‌کنم چراکه خواننده را یک مجری مانند نوازنده می‌بینم. چگونه است که نوازنده از ابتدا تا آخر اجرای قطعه می‌نوازد و خواننده که فقط در بعضی قسمت‌ها می‌خواند، کارش مورد توجه قرار می‌گیرد؛ ساز کمتر از کلام انسان مورد توجه قرار می‌گیرد البته در تمام دنیا خواننده سالاری وجود دارد که این موضوع موجب ناراحتی است.

وی افزود: با وجود سختی‌های نوازندگی هر کس بخواهد نوازنده کنسرت بشود باید سال‌ها زحمت بکشد؛ زحمتی که دیده نمی‌شود. در سینما هم اینگونه است. ما بازیگران را بیشتر از کارگردانان می‌بینیم و وقتی فیلمی ساخته می‌شود، ابتدا بازیگر معروف می‌شود اما باید برنامه‌ای باشد تا عوامل تاثیر گذار هم شناخته شود.

این موزیسین درباره علت همکاری با روزبه نعمت الله بیان کرد: روزبه نعمت الله برایم خواننده‌ای متفاوت است. هم خود و هم صداش برایم خیلی عزیز بوده که با او کار کردم. من با اینکار می‌خواهم نشان بدهم که با خوانندگان مشکلی ندارم؛ این در شرایطی است که آن‌ها اخلاق و رفتار را رعایت کنند. اگر خوانندگان درست کار کنند و حقوق نوازنده‌ها رعایت شود، چرا با آن‌ها کار نکنم. متاسفانه نوازنده‌ها در احتساب هزینه اجرای کنسرت، رقم درخور جایگاهشان را دریافت نمی‌کنند. اگر نوازنده‌ها یک هفته کار نکنند و اعتصاب کنند قطعا با آن‌ها این رفتار نخواهد شد.

احتشامی در ادامه به تمجید از روزبه نعمت الله پرداخت و اظهار کرد: افتخار می‌کنم به عنوان تک نواز پیانو در کنسرت روزبه نعمت الله حضور دارم. خوشحالم که با خواننده شهیر و خوبی مثل روزبه روی صحنه می‌روم. او موسیقی را خیلی خوب می‌شناسند، خواننده خوبی است و صدای بسیار گرمی دارد؛ ما از قدیم با هم رفاقت داریم. قرار است دو قطعه از آهنگ‌های روزبه را با تک نوازی پیانو اجرا کنیم. امکان دارد که یک قطعه را برای شور و هیجان جمع به شکل بی کلام اجرا کنم البته این موضوع بستگی به شرایط کنسرت دارد.

گفتنی است روزبه نعمت الله به همراه سامان احتشامی دوم مرداد در برج میلاد روی صحنه خواهند رفت.

 

نوازنده سامان احتشامی پیانیست نوازنده پیانو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین