کد خبر: 37828 A

هنرمندان خردسال شرکت‌کننده در دوره‌های پیشین جایزه خرم با اهدای نمادین شاخه گل به کوروس سرهنگ‌زاده از او قدردانی کردند.

ایران آرت: مراسم رونمایی از پوستر ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) روز شنبه بیست و دوم تیرماه سال ۱۳۹۸ در آستانه میلاد امام رضا (ع) با حضور رضا خرم فرزند زنده‌یاد همایون خرم و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، ناصر ایزدی دبیر جشنواره جشنواره، مریم فراهانی مدیر اجرایی جشنواره، پرهام عرب طراح پوستر و تعدادی از هنرمندان خردسال و نوجوان شرکت‌کننده دوره‌های پیشین این رویداد موسیقایی، در منزل استاد کوروس سرهنگ‌زاده خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی برگزار شد.

کوروس سرهنگ‌زاده در این مراسم ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره موسیقی نوای خرم بیان کرد: امروز برای من روز بسیار خوشحال‌کننده‌ای است که بچه‌های هنرمند سرزمینم در کنارم هستند و ما می‌توانیم در کنار حضور گرم و مهربان آن‌ها شاهد رونمایی نمادین از پوستر ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم باشیم. این هنرمندان عزیز و نازنین امروز به نمایندگی از سایر هنرمندان کودک و نوجوان سرزمین ایران اینجا حضور پیدا کرده‌اند تا به ما نشان دهند موسیقی اصیل ایرانی با حضور آنها قطعاً به موفقیت‌های روز افزونی دست پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: این برای من سعادتی است که شاهد آغاز دوره ششم جشنواره‌ای هستم که عنوان آن مزین به نام دوست از دست رفته و بی‌جانشینم زنده‌یاد استاد همایون خرم است و من نیز می‌توانم سهم کوچکی در آن داشته باشم. به هر ترتیب آرزو می‌کنم این هنرمندان عزیز در کنار سایر عوامل برگزاری جشنواره با کار و تلاش بیشتر در حفظ و اشاعه موسیقی اصیل ایرانی، همراه هنرمندان سرزمینم باشند و اجازه ندهند جای استادان فقید موسیقی ایرانی خالی بماند. من برای همه شما عزیزان آرزوی توفیق روز افزون دارم.

در پایان این مراسم صمیمانه که با شور و هیجان جالب توجهی برگزار شد، هنرمندان خردسال شرکت کننده در دوره‌های پیشین با اهدای نمادین شاخه گل به کوروس سرهنگ زاده از مقام هنری این استاد قدیمی و نامدار موسیقی ایرانی قدردانی کردند.

3178997

جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) از جمله رویدادهای معتبر حوزه موسیقی در بخش خصوصی است که طی سال‌های اخیر با همراهی خانواده مرحوم همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی ایرانی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و استفاده از نمونه‌ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای هنرمندان گروه سنی زیر ۱۸ سال توسط مؤسسهفرهنگی هنری "راد نو اندیش" با مدیریت بردیا صدر نوری و دبیری ناصر ایزدی برگزار می‌شود.

نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) می‌توانند با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام ده تن از استادان موسیقی ایران (استاد مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرم، حبیب الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملک) که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت کنند.

همایون خرم رضا خرم کوروس سرهنگ زاده جشنواره همایون خرم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین