کد خبر: 37730 A

خواننده مشهور موسیقی سول، پاپ و فانک به دلیل پیوند کلیه مدتی از دنیای موسیقی دور خواهد بود.

ایران آرت: استیوی واندر اسطوره آمریکایی دنیای موسیقی اعلام کرد که به دلیل جراحی پیوند کلیه، مدتی از موسیقی دور خواهد بود.

این خواننده ۶۹ساله، روز شنبه در فستیوال BST لندن، گفت: "من خوبم؛ من خوبه خوبم. همه چیز درسته و یک پیوند کلیه خواهم داشت. می خواستم بدونید که به اینجا اومدم تا عشقم رو به شما ابراز کنم و از محبت همه شما تشکر کنم. به شایعات اصلا توجه نکنید چون خودم بهتون گفتم که قضیه از چه قراره! من خوبم، دوستتون دارم و امیدوارم خداوند شمارو حفظ کنه."

به گزارش نوا، استیو واندر قبل از این جراحی، سه اجرا انجام داد و پس از آن لندن را ترک کرد و به بیمارستانی رفت که کلیه اهدا شده در آن قرار دارد.

استیو واندر خواننده، ترانه‌سرا، نوازنده و تهیه‌کنندهٔ موسیقی آمریکایی است. او از سال ۲۰۰۹ سفیر صلح سازمان ملل در موضوع افراد دارای معلولیت است.

واندر که در کودکی، به کودک خارق‌العاده مشهور شده و در بزرگسالی یکی از پرافتخارترین موسیقی‌دانان پاپ در نیمهٔ دوم قرن بیستم به‌شمار رفته است، تا به امروز ۲۲ جایزهٔ گرمی، یک جایزهٔ یک عمر دستاورد گرمی و یک اسکار بهترین ترانه را دریافت کرده و بیش از ۳۰ ترانه راه یافته به جمع ده ترانه برتر روز داشته‌است.

او در سال ۱۹۸۹ به تالار مشاهیر راک اند رول و قبل از آن در سال ۱۹۸۳ به تالار مشاهیر ترانه‌سرایان راه یافت. واندر همچنین در سال ۱۹۹۹ موفق به دریافت جایزهٔ موسیقی پولار شد که باب دیلن و ری چارلز به‌ترتیب برندگان این جایزه در سال‌های قبل و بعد از او هستند

 

 

خواننده استیوی واندر خواننده معروف
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین