کد خبر: 37463 A

مظهر خالقی خواننده مشهور کرد از اینکه پس از 38 سال به ایران بازگشته است ابراز خوشحالی کرد.

ایران آرت: مظهر خالقی در مراسم اختتامییه کنگره بین‌المللی کرد با تاکید بر اجرای کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد گفت: فرهنگ بر بنیاد با هم زیستن خلق شده است، پس با قبول یکدیگر در کنار هم باشیم.

وی افزود: در کنار هم زیستن رسمی است که پروردگار بنا نهاده است، پس با قبول یکدیگر رسم پروردگار را بجا آوریم. اینجا شهر و دیار من است اما من این شهر را با مستوره اردلان‌ها و آیت‌الله مردوخ‌ها می‌شناسم چون آنها زندگی کردن و هنر و علم فرا گرفتن رابه ما آموختند. 

خالقی تاکید کرد: من امروز به راستی افتخار می‌کنم که در سنندج هستم و در میان عزیزانی هستم که سالهای سال است به دنبال آنها می‌گشتم. ایران همیشه به هنر و هنرمندانش پرآوازه بوده است.

به گزارش ایلنا، این هنرمند با اشاره به هنر فولکلور عنوان کرد: فولکلور بر اساس با هم زندگی کردن پی ریزی شده است. انسان‌ها فرهنگ را پایه‌ریزی کردند تا بتوانند بر آن اساس در کنار هم با آشتی زندگی کنند.

خالقی افزود: اگر چیزی ناکوک هم وجود دارد این مسائل توسط کدخدای ده و روسا افزوده شده است و ماندگار نیست. همه ما فرهنگ را از طبیعت گرفتیم و اگر طبیعت را می‌خواهیم پس یکدیگر را قبول کنیم.

وی درباره کنگره گفت: من این حرکت فرهنگی را از طریق دانشگاه احساس کردم که مشخص است حرکتی انسانی و فرهنگی است. اولین پشتیبان این حرکت عظیم هم آقای استاندار بودند. من افتخار می‌کنم که بازگشتم با این رویداد بزرگ فرهنگی هم راستا بود و امیدوارم تداوم داشته باشد و با هم این راه را طی کنیم.

 

موسیقی ایرانی موسیقی کردی مظهر خالقی کنگره بین المللی کرد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین