کد خبر: 35767 A

یژن کامکار در کنسرتی که با همراهی گروه "نی بانگ" چند قطعه جدید خود را اجرا می‌کند.

ایران آرت: گروه "نی بانگ" به آهنگسازی و سرپرستی کاوه سپندار ساعت ۲۱:۳۰ روز چهارشنبه ۱۹ تیر ماهسال ۱۳۹۸ تازه‌ترین کنسرت خود را به خوانندگی بیژن کامکار به همت مؤسسه "فروغ فلق" در تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد.

در این کنسرت که پیش از این در تالار وحدت تهران میزبان دوستداران موسیقی محلی و سنتی بود به احتمال فراوان منتخبی از قطعات آلبوم "اندیشه‌های خاموشی" به آهنگسازی کاوه سپندار، آلبوم "وریشه" به آهنگسازی کاوه سپندار پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. ضمن اینکه اجرای چند قطعه جدید به خوانندگی بیژن کامکار نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای کنسرت در نظر گرفته شده است.

به گزارش مهر، کاوه سپندار از جمله هنرمندان فعال موسیقی کشورمان است که عمده فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی را معطوف به نوازندگی نی و اجرای ردیف‌های موسیقی ایرانی کرده است. این هنرمند علاوه بر نوازندگی ساز نی با سازهای سه تار،دیوان و دف آشنایی دارد. سپندار پس از تأسیس گروه موسیقی "نی بانگ" در انتشار آلبوم‌های "اندیشه‌های خاموشی"، "گرفتار" به آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی، "شهر آشوب" به آهنگسازی محمدرضا درویشی و خوانندگی همایون شجریان، "کیژی کورد" به آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی و خوانندگی عباس کمندی و تعدادی دیگر مشارکت داشته است.

حضور در چندین دوره برگزاری جشنواره موسیقی فجر، فستیوال شمس تبریزی، فستیوال موسیقی کردی اربیل عراق و برگزاری کنسرت در چند کشور اروپایی از جمله فرانسه، سوئیس، سوئد و آلمان از دیگر فعالیت‌های سپندار در عرصه موسیقی است.

 

موسیقی نواحی بیژن کامکار کاوه سپندار نی بانگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین