کد خبر: 34345 A

در سال 98 از اپرای حافظ به خوانندگی علیرضا قربانی و آهنگسازی امیر پور خلجی رونمایی خواهد شد.

ایران آرت: اُپرای عروسکی "عشق" دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران به سرپرستی، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور از یک شنبه 25 فروردین ماه الی 6 اردیبهشت در سالن فردوسی ساعت 19:30 اجراهای عموم خود را مجدد در قالب برنامه رپرتوار آغاز می‌کند.

اپرای عروسکی "عشق" براساس داستان شیخ صنعان عطار نیشابوری، از یک‌شنبه شب مورخ 25 فروردین ماه در تالار  فردوسی اجراهای عموم خود را مجدداً در قالب رپرتوار آغاز و بمدت 12 اجرا  به روی صحنه می‌برد.

همچنین پیش فروش اینترنتی این اپرا از امروز دوشنبه مورخ 19 فروردین ساعت 14 بر روی سایت تیوال آغاز می‌ود و علاقه‌مندان برای تماشای اپرای عروسکی عشق می‌توانند از25 فروردین ماه هر شب ساعت ۱۹:30 به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه و برای رزرو و تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

شورای کریمی آهنگساز و آواگر انی چون، داوود آزاد، روشنک کی‌منش، رهام خورشیدوند، سینا سازگاری، محمدرضا موسوی و حسین پیرحیاتی و بیش از چهارده آواگر دیگر نقش‌های متعدد این اپرا را ایفا کرده و  علی پاکدست، مریم اقبالی، علی ابوالخیریان، قاسم رحمتی دستیاران این اپرا هستند و گروه سی نفره بازی‌دهندگان و صحنه‌یاران این اثر سرشار از تنوع صحنه‌ها و آواهای غربی و شرقی، متناسب با جغرافیای اتفاقات را به اجرا در می‌آورند.

 گروه تئاتر عروسکی آران به دعوت جشنواره "سیبی یو" رومانی، اپرای عروسکی "خیام" را در این جشنواره اجرا خواهد کرد پیش از این نیز این گروه در تور اجراهای داخلی و خارجی خود در شیراز، مشهد، گرگان، بابل و ... رم، دبی، شارل له ویل مه زیه فرانسه، کراکوی لهستان، پراگ جمهوری چک، تفلیس گرجستان و ... اپراهای خود را اجرا و برنامه اجرائی خود را در تهران متوقف و پس از برگشتن به ایران آنرا از سر می‌گیرد. از اینرو در خرداد ماه و تیرماه پس از اجرای خیام اجرایی نخواهد داشت و پس از بازگشت از سفر برنامه اجراهای تناوبی ( رپرتوار ) خود را از سر خواهد گرفت.

گروه تئاتر عروسکی آران در سال 1398 و پس از 15 سال فعالیت و براساس یک برنامه بلند مدت در زادروز شاعران بلند آوازه ایران زمین آثاری از آنان یا روایتی از زندگی قلل  شعر و اندیشه ایرانی: فردوسی، سعدی، مولوی، حافظ و خیام را به اجرا در خواهد آورد.

در میان ده اپرای عروسکی این گروه دو اثر بنام حضرت حافظ وجود دارد و در سال 1398 حافظ به خوانندگی علیرضا قربانی و آهنگسازی امیر پور خلجی را رونمائی خواهد کرد.

بهروز غریب پور در این باره می‌گوید: پیش از این مرسوم بود که در رثای این بزرگان مجالسی بر پا بشود و با یک رشته سخنرانی ارزش و اهمیت این بزرگان را به اثبات برسانند و این نخستین بار در تاریخ هنر تئاتر ایران است که آثاردراماتیک این بزرگان را به مخاطبان ایرانی عرضه می‌کنند.    

 

علیرضا قربانی بهروز غریب پور اپرای عروسکی عشق گروه اپرای عروسکی آران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین