کد خبر: 33635 A

رضا صادقی می‌گوید: بنده هنرمندی نیستم که ساکت بشینم و انتقاد نکنم و همواره در جهت حقوق مردم تلاش می‌کنم و حرفم را می‌زنم به‌خصوص وقتی در خصوص استان هرمزگان باشد

ایران آرت: رضا صادقی که روز گذشته آلبوم "زندگی کن" را منتشر کرد درباره فعالیت‌هایش اظهار کرد: یک هرمزگانی هیچ‌وقت تمام شدن برایش معنا ندارد، همان‌طور که از کودکی به ما گفته‌اند یک خرما بخوری تا سه روز همچنان توانمند خواهی ماند، در کار هم هرچه پیش می‌رود با انگیزه و صلابت به فعالیت هنری‌ام ادامه می‌دهم.

صادقی با بیان اینکه می‌گویند من زندگی لاکچری دارم که به‌هیچ‌وجه اینچنین نیست، در گفتگو با ایسنا گفت: دو دخترم را از زمان تولد با فرهنگ و آئین استان هرمزگان آشنا کردم و امروز دخترانم بندرعباس را بیشتر از شهر تهران دوست دارند پس باید همگی دست به دست هم دهیم تا شهر بندرعباس و استان هرمزگان را در مسیر توسعه قرار دهیم.

وی افزود: بنده هنرمندی نیستم که ساکت بشینم و انتقاد نکنم و همواره در جهت حقوق مردم تلاش می‌کنم و حرفم را می‌زنم به‌خصوص وقتی در خصوص استان هرمزگان باشد با حساسیت بیشتری این مسیر را دنبال می‌کنم.

این هنرمند هرمزگانی درباره عدم مهیا شدن اجرا در زادگاهش میناب در سال جاری و قول اجرا در سال آینده، اضافه کرد: امسال شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که برای اجرای کنسرت در شهر میناب شرایط مناسب نبود اما به‌طورقطع اجرایی که لیاقت مردم با فرهنگ میناب را دارد، به‌زودی برگزار خواهم کرد اجرایی که در آن با اعضای کامل گروه مشکی پوشان به‌مانند اجرا تهران و یک استیج مناسب و درخور شأن برگزار خواهم کرد زیرا نمی‌خواهم اجرایی در میناب برگزار شود که بگویند برای مردم زادگاهش هیچ ارزشی قائل نبوده درحالی‌که همواره مردم میناب از فرهنگ هنر و گرفته تا کسب علم و دانش زبانزد عام و خاص بوده‌اند.

رضا صادقی همچنین درباره انتشار آلبوم جدیدش به نام "زندگی کن" گفت: این آلبوم را در فضایی متفاوت منتشر کردم که در آن حس و حال متفاوتی را دنبال کردم و معتقدم سال‌های سال در اذهان مردم باقی خواهد ماند زیرا از میان ۲۸ قطعه ۱۴ قطعه نهایی شده و در دسترس عموم مردم قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در این آلبوم از دو قطعه هرمزگانی استفاده شده است، خاطرنشان کرد: شعر، تنظیم و آهنگ ترانه "چوک دهاتی" توسط خودم و ترانه "عزیزوم" با تنظیم معین راهبر، شعر غلام حیدری و آهنگسازی خودم صورت گرفته است که امیدوارم مورد رضایت تمامی شنوندگان به‌ویژه مردم استان هرمزگان قرار بگیرد.

خواننده گروه مشکی‌پوشان با اشاره به اینکه هر کسی باید بر سر جای خودش قرار بگیرد و باید از هنرمندان هرمزگان در آثار محلی بهره ببرم زیرا آن‌ها به‌خوبی حال و هوای این ترانه‌ها را درک می‌کنند، تصریح کرد: فاضل پیش جزو الزامات و همراه و کمک‌کننده من در سال‌های فعالیتم بوده است و جز جدانشدنی گروه مشکی‌پوشان است.

صادقی درباره انتخاب نام آلبوم جدیدش و اینکه چرا نام "زندگی کن آنامیس" را با توجه به صحبت‌های قبلی برنگزید، عنوان کرد: این اسم بنا به ذکر دلایلی همچون حس تعصب نیز مجوز انتخاب شدن را نگرفت گرچه هدفم از آوردن نام آنامیس (نام گذشته شهر میناب) معطوف کردن توجهات به زادگاهم میناب بود.

وی درباره میزان استقبال از این آلبوم هم اظهار کرد: استقبال بیشتر از حد تصورم بود و تمامی بازخوردها نشان می‌دهد که علاقه‌مندان از فضای کاری ارائه‌شده در این آلبوم رضایت دارند.

رضا صادقی آلبوم زندگی کن
ارسال نظر