کد خبر: 33329 A

مجموعه آثار هنری خواننده فقید بریتانیایی برای اهدا به خیریه به حراج گذاشته خواهند شد.

ایران آرت: بیش از ۱۷۰ اثر هنری از مجموعه شخصی آثار هنری جرج مایکل از روز جمعه به صورت آنلاین برای حمایت مالی از خیریه‌ها و افراد نیازمند به فروش خواهند رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این مجموعه شامل آثاری از اعضای برجسته جنبش هنرمندان جوان بریتانیایی همانند دیمن هرست (هنرمند و مجموعه‌دار انگلیسی)، تریسی امین، سارا لوکاس و مایکل کریک مارتین است که در سال ۱۹۹۰ به علت مهارت و خلاقیت خود به شهرت و برجستگی رسیدند.

در بین موارد فروش این حراجی آنلاین که تا تاریخ ۱۴ مارچ برقرار است، آثار "فرمالدهید" از هرست و آثار نئون و گلدوزی از اِمین دیده می‌شود.

آثار این مجموعه علاوه بر اینکه به صورت آنلاین برای علاقه‌مندان قابل رؤیت خواهد بود، هفته دیگر در حراجی کریستیز برای عموم به نمایش گذاشته خواهند شد. قیمت تخمین زده شده برای این آثار از ۵۲۲ دلار (۴۰۰ پوند) تا ۱.۹۶ میلیون دلار (۱.۵ پوند) است.

جرج مایکل (خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز مشهور انگلیسی) در تاریخ ۲۵ ژوئن سال ۱۹۶۳ به‌دنیا آمد و در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶ در سن ۵۳ سالگی در گذشت. مایکل در دههٔ ۱۹۸۰ میلادی به عنوان عضو گروه دو نفرهٔ "وام!" با آهنگ‌هایی همچون آخرین کریسمس به شهرت رسید و از سال ۱۹۸۶ به طور انفرادی فعالیت کرد.

جرج مایکل خواننده مشهور سارا لوکاس مایکل کریک مارتین خواننده فقید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین