کد خبر: 33197 A

علی اصحابی می‌گوید: پس از اتمام ممنوع‌الکاری‌ام به مدت سه سال اثری ارائه نکردم زیرا اعصاب و روانم تحت تاثیر قرار گرفته بود.

ایران آرت: علی اصحابی خواننده عرصه پاپ که آلبوم‌هایی "لاف عاشقی"، "تو راست می‌گی"،‌ "کولاک"، "EP" و "EP2" را در کارنامه دارد و طی این سال‌ها تک‌‌آهنگ‌های متعددی را منتشر کرده، در سال 1394 پس از حضور در برنامه "هفت ترانه" محصول شبکه "شما" ممنوع‌الکار شد که مسئولان ذیربط دلیل آن را انجام حرکات مهیج و غیرمتعارف در حین اجرای "پلی بک" اعلام کردند. این اتفاق باعث شد علی اصحابی چند سال از فعالیت حرفه‌ای در عرصه موسیقی دور شود  و به حاشیه رانده شود. به گزارش ایلنا، او که به تازگی به عرصه موسیقی بازگشته، درباره مصائبی که پس از ممنوع الکاری با آنها مواجه بوده، همچنین درباره آثار جدید و فعالیت‌های هنری‌ اخیرش توضیح داد و به تشریح وضعیت فعلی موسیقی پاپ پرداخت.

در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

به دلیل ممنوع الکاری‌ام مدت‌ها در عرصه موسیقی فعال نبودم، اما چند ماهی است فعالیتم را آغاز کرده‌ام. در حال حاضر چند تک‌آهنگ آماده کردم که قرار است به زودی منتشر شوند. برای انتشار تک‌آهنگ‌هایم که از کیفیت آنها رضایت دارم،‌ با شرکت "ایران گام" صحبت‌هایی شده و امیدوارم با هم به نتایج مثبتی برسیم زیرا مایلم که آثارم توسط این شرکت منتشر شود. اگر با "ایران گام" به نتایج مثبتی نرسم، آثارم را توسط شرکت دیگری منتشر خواهم کرد.

شما چند سالی ممنوع‌الفعالیت بودید. این اتفاق چقدر نحوه و روند فعالیت‌های شما را تحت تاثیر قرار داد؟

دو سه روز پس از حضورم در برنامه "هفت ترانه" به من گفتند ممنوع‌الفعالیت هستی و پس از آن به حراست سازمان صداوسیما رفتم و مسئولان در این‌باره به من توضیح دادند و گفتند دلیل آن اتفاق این است که حین اجرا میکروفون را برعکس در دست گرفته‌ام. از فردای همان روز فعالیت هنری‌ام تحت تاثیر قرار گرفت و دیگر نمی‌توانستم به اجرای برنامه بپردازم، زیرا خبر ممنوع‌الکاری‌ام به همه ارگان‌ها و سازمان‌ها اعلام شده بود. البته در این‌باره به من چیزی نگفتند. اما در همان مقطع قرار بود در قالب توری اروپایی در کشورهای دیگر به اجرای کنسرت بپردازم که میسر نشد. به هرحال ممنوع‌الکاری‌ام وضعیت نامساعدی را برایم رقم زد و استرس‌ بسیاری به من وارد کرد و تبعات زیادی برایم داشت. مثلأ اینکه با من تماس می‌گرفتند و می‌گفتند تو را می‌کشیم و تا مدت‌ها تهدیدم می‌کردند.

ممنوع‌الکاری‌ چقدر طول کشید؟

به مدت یک سال و نیم ممنوع‌الفعالیت بودم؛ اما ماجرا به همان مدت ختم نشد. پس از طی شدن زمان تعیین شده بازهم نمی‌توانستم فعالیت کنم زیرا تمام ارگان‌ها از من می‌ترسیدند، انگار که کار بسیار بدی انجام داده بودم در صورتی که حین اجرا فقط هیجان داشتم و میکروفون را برعکس گرفتم.

 پس از پایان ممنوع‌الکاری بازهم به فعالیت‌ نپرداختید؟

بله، به مدت سه سال اثری ارائه نکردم، زیرا اعصاب و روانم تحت تاثیر قرار گرفته بود. در آن مقطع دوستان، همکاران و اشخاصی که دور وبرم بودند با من دشمن شدند انگار منتظر چنین اتفاقی بودند و گویا از ممنوع‌الکاری‌ام خوشحال شده بودند.

در حال حاضر با مشکل خاصی مواجه نیستید؟

آن اتفاق روال فعالیت‌هایم را به شدت تحت تاثیر قرار داد. در حال حاضر نمی‌توانم به راحتی به اجرای برنامه بپردازم. گویی باید از اول آغاز کنم. سه سال از عرصه موسیقی دور بوده‌ام و حال باید مانند خواننده‌ای نوپا بنشینم و آثار جدید و با کیفیت تولید کنم. بهروز صفاریان می‌گفت: عقبه کاری تو باعث شد که در عرصه موسیقی زنده بمانی وگرنه نمی‌توان پس از سه سال دوری از عرصه موسیقی به حیات هنری ادامه داد. دوستان دیگرم نیز می‌گویند شانس آوردی که از آن اتفاق جان سالم به در بردی. شما فکر کن در اوج شهرت باشی و به ناگهان کنار گذاشته شوی.

قرار است تک‌آهنگ‌های جدیدتان را در قالب آلبوم به بازار عرضه کنید؟

بعید می‌دانم که آثارم در قالب آلبوم منتشر شوند؛ زیرا در حال حاضر انتشار آلبوم توجیه اقتصادی و هنری ندارد. به‌طور کلی انتشار آلبوم دیگر مرسوم نیست و به همین دلیل است که اغلب خوانندگان ترجیح می‌دهند آثارشان را در قالب تک‌آهنگ منتشر کنند تا در سریع‌ترین زمان بازخورد و نتیجه آن را ببینند.

 

موسیقی پاپ علی اصحابی ممنوع الفعالیت خواننده پاپ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین