کد خبر: 28509 A

حمید هیراد روی گسل حاشیه است و این‌بار ویدئوی تبلیغاتی او کپی از آب درآمده است.

ایران آرت: سلسله حاشیه های حمید هیراد را پایانی نیست. موزیک ویدئوی کوتاه یک دقیقه ای از قطعه جدید "خاتون" که به نوعی تیزر تبلیغی کنسرت جدید او در نمایشگاه های بین المللی تهران بود، کپی یک گروه موسیقی کره ای به نام "BTS" درآمد و با این اتفاق همه تلاش های حمید هیراد برای فراموش شدن حاشیه های قبلی عقیم ماند و باز هم نامش با "سرقت" عجین شد.

به گزارش خراسان، به خاطر این اتفاق به سراغ میلاد ابوعلی سازنده تیزر حاشیه ساز آهنگ جدید هیراد رفتیم. او که 29 ساله، متولد تهران و دانش آموخته رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی است، هفت سالی می شود به طور تخصصی عکاسی می کند و دو سال است وارد حوزه ساخت ویدئو شده است.می گوید حمید هیراد از این اتفاق بی خبر است و هجمه های فضای مجازی سوء استفاده از موقعیت فعلی هیراد است. در ادامه این گفت و گو را بخوانید.

حمید هیراد از ویدئوی گروه موسیقی کره ای مطلع بود؟

نه. حمید هیراد و شرکت سفارش دهنده از این موضوع خبری نداشتند. من با توجه به علاقه ای که به موزیک ویدئوهای این گروه معروف کره ای داشتم روی ایده و طرح آن کار کردم. از زمانی که این ویدئو وارد بخش ویژووال (تصویری) شد، یک ماه روی آن کار کردم. بخشی در ساخت ویدئو وجود دارد که مرحله های قبل و بعد آن را نشان می دهد. می خواهم بگویم ایده این گروه را به طور کامل فیلم برداری کردم و ساختم.

به نظرتان این کار کپی برداری نیست؟

این یک کار مرسوم در دنیاست.

این تیزر به طور کامل شبیه ویدئوی گروه BTS بود.

کاملا که نه ولی دو تا پلانش شبیه آن بود و بقیه ویدئو  کمی متفاوت بود. در آن ویدئو، فضا رنگ و لعاب تیره و سوررئال داشت اما رنگ فکر من روی ویدئویی که برای هیراد ساختم، عرفانی تر بود.

دلیل کپی کردن این ویدئو چه بود؟

کارهای این گروه کره ای در سراسر دنیا معروف است و من خودم ویدئوهایشان را همیشه پیگیری می کردم . من با این کارم فقط می خواستم نشان بدهم ما هم می توانیم ویدئوهایی با کیفیت در سطح بین المللی بسازیم.

حتما از حاشیه های حمید هیراد باخبرید. فکر نکردید این کار حاشیه جدیدی ایجاد کند؟

در بحث ویدئو ساختن چنین چیزی نبوده چون در تمام دنیا مرسوم است. همه کسانی که تیزر می سازند، ممکن است یک ویدئو  را ببینند و ایده آن را با فکر خودشان انجام دهند. این ویدئو به طور کامل فیلم برداری و روی فکت ها و ویژووال هایش کار شده است. من دیدم همه ویدئوها در یک سبک جلو می رود و به کلیشه رسیدیم. برای همین ترجیح دادم این کار را انجام دهم . یعنی عین آن را به طور کامل ساختم. 

درباره هزینه ساخت این ویدئو هم بگویید.

با توجه به صحبت های انجام شده با کمپانی، دوست ندارم درباره هزینه ساخت حرفی بزنم.

حمید هیراد گروه بی تی اس
نظرات خوانندگان
 • دیانا
  پاسخ

  <b>همه چیش کپی تیزر بی تی اسه.بی تی اس هر تیزر و mv که میسازه براساس یه فلسفه ی پشت اهنگ ساخته میشه😑😑😑😑</b>

  • رعنا رضایی

   واقعا بیشورن فکر کردن به راحتی می تونن تقلب کنن تقلید کارهای بدبخت فقط کار زشتشون رو توجیه کردن

 • Sayon
  پاسخ

  <b>به عنوان یه طرفدار چندین و چند ساله این گروه کره ای اظهار تاسف میکنم برای این آقا. ما ایرانیا چقدر تلاش میکنیم که بهشون علاقه و حمایتمون رو نشون بدیم و امثال این آقا همه چی رو خراب کردن.</b>

 • آروشا
  پاسخ

  کل ویدیو تیزرش شبیه ام وی بی تی اس هستش اونوقت میگه دو تا پلانش. واقعا با خودش چه فکری میکنه.
  اصلا چطور جرات کرده از یه گروه قدرتمند جهانی مثل بی تی اس کپی برداری کنه گروهی که حرف اول رو در جهان میزنه.
  جناب حمید هیراد که کلا همه چیش کپی و تقلبی و دروغ هستش اونوقت میاد از یه گروه جهانیم کپی میکنه. الان هرجای دنیا بود همچین خواننده هایی از صحنه محو میشدن اونوقت تو ایران همه چی برعکس معروف ترم میشه. واقعا باید به عقل و شعورطرفدارای این خواننده تقلبی و اونایی که به کنسرتش میرن شک کرد.

 • ناشناس
  پاسخ

  لطفا درست صحبت کنین

  • Army

   جوری میگی درست صحبت کن انگار داره به تهیه کننده تبلیغ هیراد فحش میگه ایشون کاملا محترمانه واقعیت رو گفتن شما از اشخاصی هستین که دروغ شیرینو بیشتر دوست دارن چرا باور نمیکنیم که این یه دزدی هنریه اگه کمپانی سازنده خبردار بشه و دادگاهی بشه ابرو فرهنگی ایران و ایرانی تو فرهنگ دنیا از بین میره

  • علی

   فکر کردی کی هستی که می خوای درست حرف زدن رو به بقیه یاد بدی

 • Fatemeh
  پاسخ

  از زمانی که با حمید هیراد اشنا شدم کاراشو تقریبا دوست داشتم اما عاشق BTS بودم اما با این اتفاق حمید هیراد خودشو از چشم میلیون ها ارمی که شاید طرفدارش بودن. انداخت . من و تقریبا ۹ نفر دیگه تو کل فن پیجای هیراد کلی فش دادیم تا دیگه دلش هوس اینجور کارا نکنه

 • پری
  پاسخ

  اولا ک ام ویارو خود اعضا نمیسازن اگ می خواین در حد اونا باشین باشین در حد بیگ هیت باشین..اونا ملیون دلاری درامد دارن شما چی؟؟؟...شما هم میتونین در حد بین المللی بسازین؟...میشه فلسفه این تیزرتونو توضیح بدید؟...مثلا این ینی چی و ب اهنگای اوشون چ ربطی داره؟...من اصن نمیدونم این خواننده هه کیه ک تقلیدم کرده....واستون متاسفم ک اینجوری مارو از چشم خودمون میندازین...خوشحالم ک ایران کشور معروفی تو جهان نیست وگرنه این خبر اگ پخش میشد تو جهان بیگ هیت پیگرد قانونی میکرد باید زندگیشو میفروخت تا خسارت بده...از همه بدتر ما رو خورد میکردین شما هرگز نمیتونین در حد بین المللی باشین فک کردین چ خبره دوتا کنسرت میزارین ایران..فعلا مفاهیم موسیقی تو ایران نیست شده چرا چون محدودیت داریم...اگ می خواین در حد جهان باشین بشینین دوتا کتاب بخونین دوتا بزارین روش شاید جواب داد..ن اینکه کپی کنین...بعد بیاین بگین تو ایران کپی رایت رعایت نمیشه شعور می خواد...ارزش می خواد...بهشون بگو لطفا لایو زیاد بخونن...نصف خواننده های ایران لایو نمیخونن مخصصوصا تو تلوزیون میترسن صداشون بلرزه...جم کنید بابا...نصف کنسرتتون میکروفونو میگیرن ما بخونیم...نصف اهنگاتونم فقط انگار نوازنده هه کاررو انجام داده...خیلیاتونم اصن اهنگاتون ریتم نداره..ب اقای هیراد بگین ب دوستان خوانندشون سلام عرض کنن مفت مفت دارن پول درمیارن..خوبای ایران فعلا اونور مرزن..اه کشورمون کی درست میشه پس...

 • ساره
  پاسخ

  حمید هیراد
  تک دلمو بریدییییییییی

 • ناشناس
  پاسخ

  من واقعا برای اقای حمید هیراد متاسفم نمی دونم کسی تازه یکی دوساله معروف شده اونم فقط توی ایران چجوری به خودش اجازه میده که گروهی که سال های زیادی داره روی کاراش کار میکنه و تازه توی کل دنیا معروفه زیر سوال ببره؟؟؟این هم از وضع خواننده های ایران .😤😤😤

 • ناشناس
  پاسخ

  خاك عالم تو سر اين هيراد فكر كرده كيه

 • Missmot
  پاسخ

  کل ام وی رو کپی کرده بعد میگه ایده گرفتم !!
  اخه عقل کل تو که کارای بی تی اس رو دنبال میکنی هنوز نمیدونی کارهاشون تئوری داره؟اصلا فهمیدی معنیشو؟تازه اگه حمید کپی راد خبر نداشت چرا تو اینستاگرام آرمی ها رو بلاک می کرد؟؟

 • KOOKIE LOVER
  پاسخ

  واقعا براش متاسفم ک این تیزر رو ساختن ی جورایی نشون میده ک انگار میخواستن BTSرو مسخره کنن من خودم ی ارمی ام واینا غیر قابل تحمله !واقعا برای این ایرانیایی ک اینجورین متاسفم!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • M
  پاسخ

  نمیدونم چجوری از گروه بی تی اس کپی کرده اگر واقعا ایشون طرفدار بی تی اس بوده باید اینو بدونه که موزیک ویدیو های گروه های کره ای پشتش یع عالمه فلسفه داره و کلی تحلیل بعد چجوری اون رو برای یه اهنگ ایرانی استفاده کردن واقعا نمیدونم...کاش قبل از اینکه این کار رو میکردن یه ذره به این موضوع فکر میکردن که دارن از چه گروه معروفی تقلید میکنن و اصن این که این تیزر این پشت صحنه های بی تی اس معنیش چیه بعد روی یه اهنگ ایرانی اجراش میکردن..

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین