کد خبر: 26747 A

بیلبورد در شصتمین سالگرد فعالیتش لیست صد هنرمند برتر همه ادوار را منتشر کرد که در این لیست بیتلز، مدونا و التون جان در صدر قرار گرفته‌اند.

ایران آرت: سجاد مالمیر: مجله بیلبورد 4 آگوست 1958 پایه‌گذاری شد و از همان زمان با پوشش اخبار دنیای موسیقی و انتشار لیست صد آهنگ داغ و 200 آلبوم برتر هفته توانست خودش را به‌عنوان یکی از مراجع رسمی به علاقه‌مندان موسیقی معرفی کند. 

این مجله در شصتمین سالگرد تأسیسش تصمیم گرفته لیستی از صد هنرمند برتر همه ادوار (از 1958 تا 2018) معرفی کند. این لیست بر اساس میزان موفقیت هنرمندان در لیست صد آهنگ داغ و 200 آلبوم برتر هفته تنظیم شده و معیارهایی همچون میزان فروش، تعداد پخش آثار در رادیو و نظر منتقدین از جمله اساسی‌ترین معیارها برای چینش هنرمندان در این لیست است.

در صدر لیست "100 هنرمند برتر بیلبورد" گروه افسانه‌ای بیتلز قرار دارد که با توجه به اینکه این گروه تنها 10 سال دوام داشته، حضورش در صدر لیست شگفت‌انگیز است. از سویی پل مک‌کارتنی، خواننده بیتلز نیز به خاطر آلبوم‌های انفرادی‌اش در جایگاه دوازدهم لیست بیلبورد قرار گرفته اما خبری از جان لنون در این لیست نیست، هرچند نقش جان لنون در صدرنشین شدن بیتلز در لیست بیلبورد پررنگ و غیر قابل انکار است.

مدونا نفر دوم این لیست پرستاره است و از نگاه بیلبورد برترین خواننده زن همه ادوار به شمار می‌رود. خواننده 60 ساله آمریکایی از سال 1983 تا کنون 13 آلبوم منتشر کرده که اکثر آلبوم‌هایش پرفروش و پرمخاطب شده‌اند. مدونا پس از بیتلز، الویس پریسلی و مایکل جکسون، چهارمین خواننده پرفروش تاریخ محسوب می‌شود. میزان فروش آلبوم‌های مدونا بین 275 تا 300 میلیون نسخه تخمین زده شده و فرصت این را دارد که از مایکل جکسون پیشی بگیرد اما دستیابی به رکورد بیتلز و پریسلی که هر کدام به ترتیب 600 و بین 500 تا 600 میلیون نسخه فروخته‌اند دشوار و تقریباً غیر ممکن به نظر می‌رسد. 

التون جان، خواننده، آهنگساز و نوازنده انگلیسی که پس از مدونا پنجمین خواننده پرفروش تاریخ به حساب می‌آید، در این لیست نیز پس از مدونا قرار گرفته است. از سال 1967 تا کنون آثار زیادی از جان لنون در لیست برترین آهنگ‌ها و آلبوم‌های بیلبورد قرار گرفته است. التون جان که مهارتش در نوازندگی مثال‌زدنی است، هنرمند محبوب منتقدین هم هست و همین موضوع کمک کرده که سومین هنرمند برتر بیلبورد لقب بگیرد.

نفر چهارم لیست بلندبالای بیلبورد، الویس پریسلی افسانه‌ای است که از او به‌عنوان یکی از مهمترین شخصیت‌های هنری معاصر یاد می‌شود. اما نکته عجیب در این لیست، حضور غیرمنتظره ماریا کری در رده پنجم است. این خواننده که تا به حال 5 جایزه گرمی و 31 جایزه موسیقی بیلبورد را از آن خود کرده‌، در لیست بیلبورد بالاتر از استیوی واندر در رده پنجم قرار گرفته است.

نفرات هفتم و هشتم لیست بیلبورد نیز به ترتیب جنت جکسون و مایکل جکسون هستند که موفقیت جنت نسبت به برادرش مایکل نیز قابل توجه است. ویتنی هیوستون و ریحانا نیز در رده‌های نهم و دهم قرار دارند. ریحانا جوان‌ترین خواننده‌ای است که در بین ده هنرمند برتر همه ادوار بیلبورد قرار گرفته است.

در میان صد هنرمند برتر، گروه رولینگ استونز در رده یازدهم و خواننده‌های سرشناسی از جمله پرینس در رتبه (17)، دریک (21)، تیلور سویفت (24)، کیتی پری (25)، برونو مارس (34)، مارون 5 (37)، بیانسه (41)، شر (46) و پینک (49) قرار گرفته‌اند. همچنین گروه پرطرفدار راک بن‌جوی پنجاه‌وپنجمین گروه موفق بیلبورد است و لیدی گاگا در رده 67 و امینم در رده 79 قرار دارند. کلی کلارکسون که از برنامه استعدادیابی آمریکن آیدل به دنیای موسیقی معرفی شد هم در رتبه 81 قرار دارد. 

حضور سلن دیون، خواننده کانادایی فیلم تایتانیک در رده 87 لیست بلیبورد نیز کمی غیرمنتظره و عجیب به نظر می‌رسد. دو رپر معروف آمریکایی، کانیه وست و جی‌زی هم به ترتیب در رتبه‌های 86 و 88 قرار دارند. جاستین بیبر نیز نودوسومین خواننده برتر تاریخ از نگاه بیلبورد است.

ریحانا بیانسه بیتلز جان لنون الویس پریسلی مدونا تیلور سویفت جاستین بیبر کیتی پری مایکل جکسون التون جان جنت جکسون کانیه وست پل مک کارتنی امینم برونو مارس ویتنی هیوستون مارون 5
نظرات خوانندگان
  • مرتضی میم
    پاسخ

    شما اگر دیدید در لیست یک میلیون خواننده برتر تاریخ، اسمی از جاستین بیبر آورده شده؛ اون لیست رو باطل بدونید.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین