کد خبر: 24484 A

یک یادگاری ارزشمند از گروه قدیمی راک "اروسمیت" پیدا شد.

ایران آرت: ون از کارافتاده‌ای که گروه محبوب اروسمیت برای تورهایشان استفاده می‌کردند در فیلم‌برداری یکی از اپیزودهای سریال «امریکن پیکرز» پیدا شد. فرانک فریتز و مایک ولف مجریان این سریال مستند که برای هیستوری چنل ساخته می‌شود به یک ون قدیمی امریکایی برخوردند که مدل سال ۱۹۶۴ است.

یکی از اعضای پیشین گروه اروسمیت، تائید کرده است که این ون متعلق به گروه بوده است. تابانو یکی از اعضای اصلی گروه بود که ریتم گیتار می‌زد و پس از یک سال گروه را ترک کرد.

سایت نوا نوشت: این ماشین زنگ‌زده پشت مزرعه‌ای در چاسترفیلد، ماساچوست پیدا شد. این شهر ۱۰۰ مایل از بوستون شهر زادگاه اروسمیت فاصله دارد و در غرب آن واقع شده است.

استیون-تیلر

تابانو که از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۲ در گروه اروسمیت فعالیت داشته گفت این ون برای ما مثل یک «هتل متحرک» بود؛ او در این برنامه گفت: «متاسفانه نمی‌توانم بگویم مربوط به چه زمانی است اما حدود ۴۰ سال از زمانی که ما در این وسیله بودیم می‌گذرد.»

«ما برای ۱۲۵ دلار [برای هر اجرا] از بوستون به نیو همپشایر می‌راندیم. بعد وقتی پول بنزین، استهلاک و غذای رفت و برگشت را حساب می‌کردیم حدود ۳ دلار برای هر کداممان می‌ماند.»

در این اپیزود که روز ۳۰ جولای روی آنتن رفت ولف با دن آریباک از گروه بلک کیز ملاقات کرد و آنها عکس‌هایی از لاشۀ این ماشین را برای جو پری، گیتاریست اروسمیت فرستادند.

مشخص نیست که ون چطور سر از این مکان درآورده و در جنگل رها شده اما صاحب ملکی که ماشین در آن پیدا شده گفته است این ون از زمانی که زمین را خریده همان جا بوده و ظاهرا مالک قبلی به نوعی به گروه اروسمیت مرتبط بوده است.

برنامه‌سازان «امریکن پیکرز» به فیل، صاحب ملکی که ون در آن پیدا شده، مبلغ ۲۵ هزار دلار برای این وسیله نقلیه پرداخت کردند و ولف آن را «یکی از بزرگترین و مهم‌ترین اشیا تاریخچۀ راک اند رول» خواند

موسیقی راک اروسمیت گروه اروسمیت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین