کد خبر: 20418 A

خانه کودکی چهره سرشناس موسیقی آمریکا به عنوان یک میراث تاریخی ثبت و محافظت خواهد شد.

ایران آرت: خانۀ کودکی جانی کش، خوانندۀ بزرگ موسیقی کانتری به ثبت ملی اماکن تاریخی آرکانزاس رسید.

به گزارش نوا، برنامۀ حفاظت آثار تاریخی آرکانزاس که در سال ۱۹۶۹ تاسیس شد به دنبال آن است که میراث تاریخی این ایالت را شناسایی، ثبت و حفاظت کند. این بنیاد روز ۴ می اعلام کرد خانۀ این چهرۀ سرشناس موسیقی امریکا در دایس که او از ۳ سالگی تا دوران دبیرستان در آن زندگی می‌کرده است به عنوان یک مکان تاریخی ثبت شده است. دایس شهر کوچکی در ایالت آرکانزاس نزدیک به مرز تنسی است.

این خانۀ ۵ اتاقه روستایی در سال ۱۹۳۴ به عنوان بخشی از طرح اسکان مستعمرات دایس که توسط ادارۀ امداد اضطراری فدرال اجرا می‌شد ساخته شده است. روزنامۀ Democrat-Gazette آرکانزاس نوشت که این خانه در مالکیت دانشگاه ایالتی آرکانزاس است و ۵۷۵ هزار دلار برای خرید، بازسازی و اسباب و اثاثیه آن هزینه شده است.

جانی کش در سال ۲۰۰۳ در سن ۷۱ سالگی پس از پشت سر گذاشتن یک عمر موفقیت در عرصه موسیقی درگذشت. او که در یک خانوادۀ پرجمعیت به دنیا آمده بود در ۳ سالگی همراه خانواده‌اش به شهر دایس آمد و در یکی از خانه‌هایی که به خانواده‌های فقیر تعلق می‌گرفت تا در زمین آن کار کنند و بعدها صاحب‌اش شوند ساکن شد. کش از ۵ سالگی کار کردن در مزرعه پنبه را آغاز کرد و هنگام کار همراه خانواده آواز می‌خواند. این خانه حداقل دو بار دچار سیل شد و باعث شد کش قطعۀ Five Feet High and Rising را بنویسد. اوضاع اقتصادی خانوادۀ کش و مشکلات آنها طی دوران افسردگی بزرگ بعدها الهام‌بخش بسیاری از آهنگ‌های کش شد.

H5xeVmvBEL7R

موسیقی کانتری جانی کش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین