کد خبر: 20260 A

ایرج خواجه‌امیری در نمایشگاه کتاب تهران آوازی که از پدرش آموخته بود را خواند.

ایران آرت: نشست رونمایی کتاب «ایرج نابغه آواز ایران» در نمایشگاه کتاب تهران با آوازخوانی حسین خواجه‌امیری (ایرج) همراه شد.

به گزارش ایسنا، امیرعلا عدیلی، نویسنده کتاب «ایرج نابغه آواز ایران»، در این نشست گفت: این کتاب تحت نظارت استاد ایرج (حسین خواجه‌امیری) نگاشته شده است و جزء به جزء مراحل نگارش کتاب با تایید استاد ایرج بوده است. حتی این هنرمند، دست‌خطی را هم برای دست‌اندرکاران پروژه ارسال کرده که در صفحه‌ اول کتاب به چاپ رسیده است.

اسماعیل آذر هم به تاریخ چندهزارساله‌ موسیقی ایران اشاره کرد که به گفته او، وقتی تاریخ را صحیح‌تر بنگریم متوجه خواهیم شد که دارای ریشه‌هایی متفاوت با موسیقی غربی و دارای اصالت منحصر به فردی است.

این استاد زبان و ادبیات فارسی گفت: معتقدم ایرج خواجه‌امیری استاد مسلم مکتب اصفهان است که خوانندگان موسیقی سنتی مثل استاد شجریان آرزو داشتند روزی مثل ایرج شوند.

در پایان این مراسم، آذر از ایرج خواجه‌امیری درخواست کرد برای حاضران در نشست قطعه‌ای را اجرا کند و حسین خواجه‌امیری (ایرج) آوازی را که به گفته‌ خود از پدرش آموخته بود، خواند.

کتاب «ایرج نابغه آواز ایران» شامل زندگی‌نامه، مصاحبه‌ها، متن و جزئیات و لیست اسامی هنرمندان حاضر در قطعات مختلف و همچنین آثار آوازی حسین خواجه‌امیری (ایرج) منتشر شده است.

سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپاست.

محمدرضا شجریان ایرج ایرج خواجه امیری حسین خواجه امیری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین