کد خبر: 20195 A

گروه راک بریتانیایی آلبومی درباره خشونت در دنیای امروز منتشر کرده است.

ایران آرت: تازه‌ترین آلبوم گروه ایندی راک بریتانیایی «خشونت» نام دارد. گروه موسیقی «ادیتورز» ششمین آلبوم استودیویی خود را منتشر کرده است.

گروه موسیقی «ادیتورز» مشغول برگزاری تور کنسرتهایی در اروپا برای تبلیغ آلبوم جدید خود به نام «خشونت» است. یورونیوز پس از کنسرت این گروه در لیون فرانسه،‌ درباره مسائلی نظیر برکسیت،‌ رشد پوپولیسم و... با اعضای این گروه گفتگو کرده است.

به گزارش ایران آرت، جاستین لاکی گیتاریست اصلی این گروه به یورونیوز می گوید: «خشونت» بازتاب شرایط جهان امروز است. او می‌افزاید: «هیچوقت فکر نمی‌کنم موسیقیدان، سیاستمدار هم هست. ما هنرمندان به هر حال برای خودمان افکار و نظراتی داریم. در جهان امروز شاهد افزایش پوپولیسم هستیم؛ در اتریش و در آمریکا. در مجارستان با مرگ رسانه‌های آزاد روبرو ایم. فکر می‌کنم ترانه‌های این آلبوم با وضعیت فعلی ما همخوانی دارد.»

او در ادامه ضمن انتقاد از حمله هوایی مشترک آمریکا،‌ بریتانیا و فرانسه به سوریه می‌گوید:‌ «سرکوب آزادی‌ها در بریتانیا به اندازه مجارستان نیست و فکر نمی‌کنم هرگز به چنین حدی برسد. اما در عین حال این همان کشوری است که بدون مشورت با پارلمان و کسب موافقت آن، سوریه را بمباران کرد و اکنون مسئول اجرای بدترین تصمیم بریتانیایی‌ها در چند دهه گذشته (یعنی برکسیت) است.»

یکی از ترانه‌های آلبوم «هله‌لویا» نام دارد. این ترانه را تام اسمیت،‌ آهنگساز گروه «ادیتورز»‌ بعد از بازدید از یک اردوگاه پناهندگان ساخته است.

سه عضو این گروه در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی به دعوت آکسفام،‌ سازمان‌ بین‌المللی امدادرسانی، از یک اردوگاه پناهندگان سوری در شمال یونان بازدید کردند.

در کنسرت «ادیتورز»‌ در سالن «لو ترانسبوردر»‌ (Le Transbordeur) لیون،‌ زنان و مردان گروه‌های سنی مختلف از آهنگ‌های تازه آلبوم «خشونت» استقبال کردند. آهنگ‌های الکترونیک این آلبوم نیز با استقبال روبرو شد.

پس از اولین دور اجراهای اروپایی، گروه «ادیتورز» دور تازه ای از اجراهای آلبوم «خشونت» را در ایالات متحده آمریکا آغاز کرده است. آنها برای فصل جشنواره‌های اروپایی (از ژوئن تا آخر اوت) به اروپا باز خواهد گشت. این گروه در ماه اکتبر هم آهنگ‌های تازه و بعضی آهنگ های قدیمی خود را در بریتانیا و ایرلند اجرا خواهد کرد.

موسیقی راک ایندی راک ادیتورز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین