کد خبر: 19010 A

شهرام ناظری سال‌‌هاست که ارتباط نزدیکی با مولانا داشته و می‌توان او را یکی از عواملِ شناسایی این شاعرِ بزرگ دانست.

ایران آرت: آلبوم صوتی - تصویری "بانگی عجب" به آهنگسازی علی اصغر رحیمی و خوانندگی شهرام ناظری منتشر می‌شود. این آلبوم به صورت تصویری به مناسبت سالگرد تاسیس یونسکو با اشعار مولانا در بناهای مختلف باستانی و تاریخی شهر زیبای اصفهان خوانده و آماده شده است.

ناظری سال‌‌هاست که ارتباط نزدیکی با مولانا داشته و می‌توان او را یکی از عواملِ شناسایی این شاعرِ بزرگ دانست و در حالی‌که موسیقی سنتی ایران بیشتر بر اساسِ‌ اشعار سعدی و حافط است؛ او روی مولانا و فردوسی تلاشِ بسیاری کرده است.

خودش می‌گوید مولانا، تنها شاعری است که او را زیر و رو می‌کند:‌ او قطعا جزو معدود انسان‌هایی است که در طول تاریخ به زبان آبرو داده‌اند. نگاه او ورای واژه است. وقتی به آفرینش واژه‌ای چون "سلسله بندنده" دست می‌زند در واقع به دنبال نهایت معناست. به همین خاطر زبان آبرو می‌یابد و از داشتن او به خود خواهد بالید. از سوی دیگر صمیمیت در کلام او به اوج خود می‌رسد. شاعران دیگر عموما ترجیح می‌دهند با زبان با وقار و مدرسه‌ای سخن بگویند اما استفاده مولانا از واژه های کلیشه‌ای هم او را به مقصودش می‌رساند. درست به همین خاطر است که آفرینش و خلق واژه از ملزومات همیشگی کلام مولاناست. نگاه کردن به طریقه‌ای که دیگران می‌نگرند برای او کوچک است.

شهرام ناظری مولانا مولاناخوانی علی اصغر رحیمی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین