کد خبر: 1327 A

ارکستر سمفونیک تهران که سفر خود را از شهر عسلویه آغاز کرده بود در چهارمین شب به ساحل رود اروند رسید تا مردم آبادان و خرمشهر شاهد اجرای زنده آن‌ها باشند.

ایران آرت : شهرداد روحانی، رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره حضورشان در آبادان گفت: امشب قطعه خلیج فارس را اجرا می‌کنیم. این قطعه را بارها در تهران و همین‌طور در اروپا و کشورهای دیگر اجرا کرده‌ایم اما خیلی خوشحالم که حالا به فاصله نزدیکی از خلیج فارس آن را برای شما اجرا می‌کنیم.

مخاطبان بعد از اشاره روحانی به این موضوع با شور و شوق به تشویق پرداختند. در ادامه این برنامه، قطعه "فریاد تهی" از ساخته‌های روحانی اجرا شد. رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره این قطعه گفت: فریاد تهی در بحبوحه جنگ و به احترام کسانی ساخته شد که با فداکاری و رشادت اجازه ندادند ایران به دست دشمن بیفتد و من اینجا باز هم این قطعه را به این عزیزان تقدیم می‌کنم.

در میانه تشویق حاضران روحانی با اشاره به تاریخچه ارکستر سمفونیک تهران گفت: این ارکستر نزدیک به هشتاد سال قدمت دارد و در تمام وقایع تاریخی با مردم همراهی کرده و در صحنه حضور داشته است.

روحانی در ادامه درباره حضور نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران در جبهه گفت: جالب است بدانید که در زمان جنگ تحمیلی هم ارکستر سمفونیک برای روحیه دادن به رزمندگان فعال بوده است و خوشحالم بگویم که ما امشب در جمع نوازندگان خود کسانی را داریم که در زمان جنگ در جبهه‌ها حاضر شدند و با اجرای موسیقی تلاش کردند روحیه رزمندگان حفظ شود.

روحانی در ادامه با دعوت از حسین تاجیک و سیامک میردادیان آن‌ها را به حضار معرفی کرد و توضیح داد: این دو عزیز از جمله کسانی بودند که در آن زمان در جبهه حاضر شدند و یکی از خاطرات شگرف آن‌ها این است که در زمان‌هایی که حتی آبی برای نوشیدن نبود یا غذایی برای خوردن نبود آن‌ها ماندند و رزمندگان را با نواختن موسیقی روحیه بخشیدند. می‌خواهم بگویم موسیقی‌دان‌ها در آن زمان برای حمایت از رزمندگان از هیچ چیزز رویگردان نبودند.

ارکستر سمفونیک تهران در آخرین شب سفر خود به جنوب کشور امروز میزبان اهوازی‌ها می‌شود.

 

خلیج فارس شهرداد روحانی ارکستر سمفونیک تهران حسین تاجیک سیامک میردادیان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین