کد خبر: 12101 A

کاشی ماندگاری که نام ایرج بسطامی بر آن حک شده است کجا نصب خواهد شد؟

ایران‌آرت: زلزله بم در کنار خرابی‌های زیادی که برجا گذاشت جان ایرج بسطامی، خواننده موسیقی ایرانی، را نیز در ۴۶ سالگی گرفت. او در شرایطی از دنیا رفت که از مال و ملک دنیا چیزی برای عزیزانش باقی نگذاشت، پس قرار است این کاشی در کجا نصب شود؟

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان،کاشی میراث ماندگار منزل پدری ایرج بسطامی را که در زلزله بم ویران شد، به فاطمه بسطامی خواهر زنده یادبسطامی تحویل داد. کاشی ماندگار ابتکاری از سازمان میراث‌فرهنگی کشور است که سردر خانه‌های پیشکسوتان و اهالی نامدار فرهنگ و هنر نصب می‌شود؛ با توجه به اینکه ایرج بسطامی از خود خانه‌ای نداشت قرار است این کاشی در کجا نصب شود؟

فاطمه بسطامی ـ خواهر زنده‌یاد ایرج بسطامی ـ در این‌باره به ایسنا می‌گوید: ایرج بسطامی فردی مادی‌ نبود و به مال دنیا توجهی نداشت. تنها دارایی او وسایل شخصی و هنری بود. ما تنها یک خانه پدری برایمان مانده که من قصد دارم این خانه را که تنها سرمایه ما است، در خدمت فرهنگ و آموزش شهرم قرار بدهم زیرا جوانان شهرم هیچ امکانات آموزش هنری ندارند.

او که مدیرعامل موسسه ایرج ابسطامی است، ادامه داد: ما قصد داریم یک مجتمع فرهنگی، هنری و گردشگری در این مکان بسازیم. طبق رایزنی‌ها و جلسه‌های متعددی که من با مسوولان فرمانداری، شهرداری و اعضای شورای شهر در محل فرمانداری داشتم ساخت این مجتمع تصویب شد اما هنوز هیچ جواب مثبتی از شورای شهر برای اینکار دریافت نکردیم.

رییس جشنواره موسیقی ایرج بسطامی با اشاره به دریافت «کاشی ماندگار ایرج بسطامی» می‌گوید: مدیرکل اداره گردشگری استان با ما همکاری خوبی دارد و زمانی که اطلاع پیدا کردند قرار است توسط شهرداری بم این مجتمع ساخته شود، کاشی را به عنوان امانت دراختیار من قرار دادند تا پس از ساخت این کاشی بر سر زادگاه او نصب شود.

 

ایرج بسطامی کاشی ماندگار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین