کد خبر: 10130 A

برنامه‌های دو بخش موسیقی و نمایش، پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» که از 21 تا 30 شهریورماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود، اعلام شد.

ایران آرت:  همزمان با هفته جهانی صلح، از 21 تا 30 شهریورماه خانه هنرمندان میزبان پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» خواهد بود. در این رویداد هنری که هنرمندان 30 کشور حضور دارند؛ 240 هنرمند به ارائه آثار خود در بخش‌های تجسمی، موسیقی، فیلم و نمایش خواهند پرداخت.

براساس گزارش دبیرخانه این رویداد هنری، پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» در بخش‌های موسیقی و نمایش میزبان برنامه‌های متنوعی خواهد بود. این رویداد هنری که از روز21 شهریورماه افتتاح خواهد شد، همه روزه تا 30 شهریورماه از ساعت 17 تا 20 در فضاهای باز خانه هنرمندان میزبان گروه‌های موسیقی و نمایش خواهد بود.

در بخش نمایش، گروه تئاتر قاصدک با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از 21 تا 24 شهریورماه از ساعت 17 نمایش‌هایی را با موضوع کودکان و صلح در محوطه باز خانه هنرمندان اجرا خواهد کرد. این نمایش‌ها بر اساس شعار پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» که «آموزش صلح به کودکان» است به اجرا در خواهد آمد. همچنین روز 30 شهریورماه همزمان با آغاز ماه محرم در بخش نمایش، اجرای پرده‌خوانی نیز صورت خواهد گرفت.

بخش موسیقی پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» نیز از 21 شهریورماه ساعت 18 تا 20 با پرفورمنس موسیقی گروه بنفش به سرپرستی پیمان ابدالی آغاز خواهد شد. در این بخش که تا 29 شهریورماه ادامه دارد، کنسرت فرمان فتحعلیان، اجرای موسیقی بی کلام سی تار و طبلا استاد علی بروجردی، تکنوازی گیتار پاپ شهریار طبری بر اساس ترانه‌های قدیمی، کنسرت موسیقی تلفیقی گروه بنفش پیمان ابدالی با اشعار فارسی به زبان انگلیسی و اجرای گروه کر نابینایان همراه است.

پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» از 21 تا 30 شهریورماه به دبیری فریدون فربود در بخش‌های تجسمی، موسیقی، فیلم و نمایش در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

 

 

فرمان فتحعلیان علی بروجردی پنجمین جشنواره هنر برای صلح
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین