کد خبر: 9191 A

بیارکه انگلس، کنگو کوما و سانتیاگو کالاتروا از پروژه‌های در دست احداث خود رونمایی کردند.

 

ایران آرت: طرح جدید بیارکه انگلس تلفیقی از یک شعبه فروشگاه  IKEA، هتلی مقرون به صرفه و ساختمان‌های مسکونی است که با کانسپت معماری پایدار و سبز ارائه شده است.

این مجموعه که در مجاورت یکی از محله‌های اصلی شهر کپنهاگ قرار دارد سال 2019 افتتاح خواهد شد. مهم‌ترین مزیت طراحی چنین پروژه‌ای نزدیک بودن به خطوط راه آهن و گذر از هسته شهر است که در انتهای سایت پروژه دو برج بزرگ در انتهای آن سر برافراشته‌اند.  

Big new tower (7)

کوه فوجی را ببینید

مسئولان شهری توکیو از آسمانخراشی جدید که برنامه ریزی شده تا در مجاورت ایستگاه شیبویا در توکیو ساخته شود، پرده برداری کردند. طرح این آسمانخراش بصورت مشترک توسط شرکت‌های ژاپنی کنگو کوما، گروه معماری سانا و نیکن با 230 متر ارتفاع ارائه شده است که یک عرشه 3000 متر مربعی در بالای آن قرار دارد و در یک روز صاف دید تا کوه فوجی را تضمین می‌کند.

kengo-kuma-SANAA-nikken-shibuya-skyscraper-tokyo-corporation-japan-designboom-04

ساخت برج شیبویا تا سال 2019، یک سال قبل از المپیک توکیو، برنامه ریزی شده است.

احیای منطقه به یک مرکز بزرگ فرهنگی‌ست

لندن میزبان اولین اثر معماری سانتیاگو کالاتراوا  در این شهر خواهد بود. این لندمارک 1 میلیارد دلاری بر سایتی در شبه جزیره گرینویچ با امکاناتی چون سالن سینما، تئاتر، واحدهای تجاری بزرگ و خرده فروشی قرار خواهد گرفت. برج‌های سه گانه این سایت با مساحتی قریب به 1.4 میلیون فوت مربع، توسط شرکت توسعه‌ی نایت دراگون بر فراز شهر موجود بالا می‌رود و دفاتر، آپارتمان‌ها و هتل‌ها را به وسیله یک پل جدید به آن سوی رودخانه تایمز متصل می‌کند.

583863621677037661873620175736612

هدف از این پروژه احیای منطقه به یک مرکز بزرگ فرهنگی ست. این تغییرات 8.4 میلیارد دلاری در طول سال‌های آینده انجام می‌پذیرد، در هفت محله این منطقه، 15,720 خانه جدید فراهم می‌کند. همچنین این منطقه، میزبان اولین استودیوی بزرگ فیلم سازی مرکز لندن، یک محله تازه طراحی شده، مدارس، ادارات، امکانات درمانی و بهداشتی و فضاهای عمومی خواهد بود.

 

بیارکه انگلس کنگو کوما سانتیاگو کالاتروا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین