کد خبر: 37636 A

این بنای زیست‌محیطی که به شکل سه بُعدی طراحی و ساخته شده در جهان منحصربه‌فرد است.

ایران آرت: بزرگترین پیست اسکی جهان، روی کوهی از زباله قرار دارد. کشور دانمارک، کوهی از زباله های خود را  پیست اسکی کرده است! در هوای گرم پیست اسکی روی چمن برقرار است و در هوای سرد، پیست اسکی روی برف.

در واقع این مکان دیدنی یک نیروگاه تبدیل زباله به انرژی برق است. این نیروگاه سازگار با محیط زیست است که طی فرایندی زباله‌ها را به برق تبدیل کرده و انرژی موردنیاز شهر را آن هم بدون تولید گاز دی‌اکسید کربن، تامین می‌کند.

به گزارش مجله دلتا، هوشمندی و تفکر طراحان و سازندگان این مکان دیدنی موجب شده تا مردم بتوانند بر فراز کوهی از زباله تفریح کنند. کپنهاگ، شهری کاملا صاف و مسطح است و این کوه مرتفع که بیش از  85 متر ارتفاع دارد، عنوان طولانی‌ترین پیست اسکی جهان را به خود اختصاص داده است.

2

معماری بزرگترین پیست اسکی جهان

این  بنای زیست‌محیطی در جهان  منحصربه‎فرد است که به شکل سه بُعدی طراحی و ساخته شده است.

جریان هوای آزاد به‎راحتی در قسمت‎های مختلف این ساختمان گردش می‎کند و باعث شده است تا تنفس در این مکان بسیار راحت و بهتر انجام شود.

این بنا که به مساحت 65 هزار فوت مکعب ساخته شده است بزرگ‎ترین طرح بخش خصوصی در زمینه امور مسکن در کشور دانمارک بوده است که ساخت آن در سال 2006 میلادی آغاز و ظرف 4 سال تکمیل شده است.

3

این ساختمان شبیه یک کوچه با سطح شیب‎دار طراحی و ساخته شده است و انگار در کوچه مشغول اسکی هستید.

نقاط مختلف این ساختمان به وسیله سطوح شیب دار به هم وصل شده و به گونه‎ای طراحی شده که می‎توان با دوچرخه، 10طبقه این ساختمان را رکاب زد.

این کوچه شیب‎دار شامل 150 آپارتمان می‎شود.

5

این مجموعه ساختمانی به‎جز واحدهای مسکونی، مراکز خرید و دفترهای اداری نیز دارد. با توجه به این که نور و اکسیژن بهتری در طبقات بالای ساختمان در دسترس است، واحدهای مسکونی در طبقات بالایی قرار دارد.

هزینه کلی ساخت این مجموعه 133 میلیون دلار برآورد شده است.

این طرح موفق شد جایزه ویژه سال 2012 موسسه معماری آمریکا نیز به‎دست آورد.

طراحی این مجموعه برعهده گروه «بیجارکه اینگلز» (Bjarke Ingles Group) بوده است

6

معماری طراحی معماری مدرن پیست اسکی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین