کد خبر: 31934 A

مقاله و مصاحبه رم کولهاس، معمار برجسته هلندی الهام‌بخش یک آلبوم موسیقی الکترونیک شد.

ایران آرت: همیشه می‌گویند که تنوع و گوناگونی، یکی از عوامل قوی کردن یک روزمه است. اکنون شرکت معماری رم کولهاس با عنوان OMA میتواند روزمه خود را با عنوان "هنرمند برجسته آلبوم موسیقی" تکمیل‌تر کند.

استودیو موسیقی مستقر در نیویورک به نام duo Tempers با همکاری هنرمند آلمانی به نام Katja Eichinger  یک آلبوم موسیقی با کانسپت فضای تجاری (یا همان Mall) ارائه دادند که با تاثیر از مقاله و مصاحبه رم کولهاس منتشر شده است. 

به گزارش آرل، کولهاس مصاحبه‌ای با KaDeWe در سال 2001 در رابطه با طراحی و بازسازی یک فضای تجاری انجام داد. سپس این گروه موسیقی طی برداشت هایی که از مصاحبه کولهاس داشت، یک آلبوم موسیقی بر اساس صحبت ها و مقاله کولهاس به نام  Junkspace (فضاهای پِرت) منتشر کرد. 

هر ترانه در این آلبوم به جنبه های مختلف از مراکز تجاری پرداخته و دارای نام هایی همچون: پله برقی (Escalator) و درخت نخل تقلبی (Fake Palm Tree) می باشد. خواننده سرشناس استودیو موسیقی Tempers، یاسمین گلستانه (Jasmine Golestaneh) عنوان کرده: ایده های کولهاس درباره دستکاری روانشناسانه فضاهای عمومی بسیار جالب توجه بوده، و با تجربه دوران کودکی من در مورد فضاهای عمومی بسیار مرتبط بوده است.

Koolhas music(2)

معماری آلبوم معمار موسیقی الکترونیک رم کولهاس یاسمین گلستانه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین