کد خبر: 30910 A

فرانک لیود رایت می‌گوید: پزشک می‌تواند خطاهای خود را دفن کند، اما معمار نمی‌تواند به بیننده خود بگوید این خطا را نبین!

ایران آرت: همه معماران معروف دنیا از خود میراثی باقی گذاشته‌اند که این میراث قدرت طراحی است. نام هایی مانند فرانک گری، زاها حدید یا آنتونی گادی به دلیل فکر ناب و خلاق خود معروف شدند. جدای از ایده های ناب برای پروژه های مختلف، آن ها میراثی  بر جای گذاشته اند، که شاید این میراث چیزی جز کلام و متن معماری آن ها نباشد. به گزارش سایت مساحت، در ادامه برخی از سخنان بزرگان معماری و جملات و متن معماری زیبا و شعرگونه این معماران معروف دنیا را مرور می کنیم:

فرانک گری

نمی دانم چرا مردم معماران را استخدام می کنند و به آن ها می گویند که چه کاری را انجام دهند.

11

 

فرانک گری در 28 فوریه 1929 متولد شد. این معمار کانادایی به دلیل طراحی وساخت بناهای خاص در دنیا معروف است. در لیست پروژه های او نمونه هایی از مکان های باشکوه مانند سالن کنسرت والت دیزنی و  همچنینموزه گاگینهام یا خانه رقص، نیز دیده می شود.

فرانک لیود رایت 

پزشک می تواند خطاهای خود را دفن کند، اما معمار نمی تواند به بیننده خود بگوید این خطا را نبین.

22

او در 8 ژوئن 1867 به دنیا آمد و در سال 1959 در سن 91 سالگی از دنیا رفت. او در طول زندگی خود یک معمار، طراح داخلی و یک نویسنده بزرگ بود. وی بیش از 1000 ساختمان را در لیست کارهای خود قرار داد و فلسفه اش این بود که باید هارمونی بین انسان ها و محیط اطرافشان وجود داشته باشد، مفهومی که وی از آن صحبت می نمود معماری ارگانیک نام داشت. یکی از کارهای بسیار برجسته او، پروژه آبشار است که در سال 1935 طراحی شد.

آنتونی گادی 

خط مستقیم برای انسان است و خط منحنی متعلق به خداست.

World-Famous-Architects-Share-With-Us-Their-Inspiring-Quotes-13

 

معمار کاتولیک اسپانیایی آنتونی گاگی بین سال های 1852 و 1926 زندگی کرد. در طول این مدت او به عنوان کارآموز سبک کاتولیک مدرن بود. سبک خاص و منحصر به فرد او در کارهایی از قبیل ساگرادا فامیلا (Sagrada Fmilia)، گلیسای بزرگ در بارسلونا، و پروژه بزرگ دیگر مربوط به کازا میلا که آخرین کار این هننرمند می باشد و به دلیل سبک معماری و نمای فوق العاده در دنیا معروف است.

فیلیپ جانسون

معماری در اصل طراحی فضای داخلی است.

4

 

فیلیپ جانسون در سال 1906 در کلیولند ایالت اوهایوی آمریکا به دنیا آمد و در طی این دوران به یکی از قدرتمندترین معماران عصر بدل گشت. او نه تنها یک معمار بود، بلکه یک مورخ، نویسنده، منتقد، مدیر موزه و... نیز بود. در سال 1949، پس از گذشت سالیانی که به عنوان اولین مدیر موزۀ هنرهای مدرن در بخش معماری به کار خود ادامه می داد، خانه ای شخصی برای خودش در New Canaan واقع در Connecticut طراحی نمود، همان موضوع پایان نامه اش نیز بود و به خانۀ شیشه ای معروف گشت. یکی از کارهای او crystal cathedral است که در اورنج کانتی قرار دارد.

رنزو پیانو

معماری شغل پر خطری است. اگر نویسنده ای کتاب بدی بنویسد، مردم آن را نمی خوانند. اما اگر معمار کار نه چندان خوب ارائه دهد برای صد سال نام بدی از خود به جای گذاشته است.

5

 

رنزو پیانو در سال 1937 در جنوآ ، ایتالیا در خانواده ای معمار به دنیا آمد. هنگامی که دانشجوی معماری در دانشگاه پلی تکنیک معماری میلان بود مرتبا از پروژه های ساختمانی پدرش بازدید می کرد که این بازدید ها تجربه های علمی و کارآمدی را برای او به ارمغان آورد .

The Shrad ساختمان 87 طبقه ای در لندن است که بزرگ ترین ساختمان در جهان محسوب می شود. او همچنین ساختمان نیویورک تایمز را طراحی کرد.

سزار پلی 

من ساختمان های خود را شبیه به تکه هایی از شهر می بینم، و در طرح های خود آن ها را به شکلی خاص برای شهروندان توضیح می دهم.

6

 

سزار پلی در21 اکتبر 1926 در سن میگوئل توسومان(San Miguel de Tucumán) ، آرژانتین متولد شد. او طراح برج های پتروناس در مالزی داده است. این برج ها مانند الماس در این شهر می درخشند، ارتفاع آن ها 73.5 متر می باشد.

زاها حدید

360 درجه وجود دارد، پس چرا به یکی چسبیدیم؟

7

 

زاها حدید در سال ۱۹۵۰ در بغداد در خانواده‌ای روشنفکر و مسلمان متولد شد او تحصیلات دوران ابتدایی را در یکی از دیرهای کاتولیک فرانسوی‌ زبان بغداد سپری کرد. ساختمان هایی که این معمار طراحی کرده است ویژگی منحنی شکل دارند. یکی از بناهای معروف او Heydar Aliyev Center می باشد که در آذربایجان واقع شده است. این ساختمان در توسعه و پیشرفت این شهر نقش مهمی داشته است.

یو مینگ پی 

من معتقدم معماری، هنر واقعیت گرایی است. برای رسیدن به هنر باید از پایه و اساس شروع کرد.

8

 

آی ام پی که در ۱۹۱۷ متولد شد،کارهای بساری از او بر جای مانده است از جمله هرم موزه لوور و ساختمان جان اف کندی. او در سال 1990 باز نشست شد اما به کار خود ادامه داد.

رم کولاس 

یک ساختمان از دو بخش ساخته شده است، یک بخش که توسط سازنده آن تصور می شود و دیگری زندگی که در داخل آن جریان می یابد و این دو بخش هرگز شبیه هم نیستند.

9

او در نووامبر 1944 متولد شد. رم کولاس معمار هلندی است که در دانشگاه هاروارد به تدریس معماری و طراحی می پردازد. از گارهای مهم او می توان کازا دا موزیک در پرتغال و سیاتل لایبرری را نام برد، این ساختمان از 11 طبقه شیشه ای و استیل ساخته شده است.

دانیل لیبسکسند 

معماری بر پایه فلز و یا بتن نیست، عنصر شگفتی پایه و اساس این هنر است.
10

 

دانِیل لیبسکیند در سال 1946 در لهستان به دنیا آمد. اویک چهره مشهور در معرفی بحث های جدید انتقادی در معماری است . کارهای او عمدتا شامل ساختمان های موسسات بزرگ فرهنگی مثل موزه ها و نمایشگاه ها می باشد . از جمله کار های او 18.36.54 House است که ساختار آن نامتقارن و نامشخص می باشد وبا زاویه های مختلف مشخص شده است.

زاها حدید معمار فرانک گری فیلیپ جانسون رم کولهاس آنتونی گادی فرانک لیود رایت سزار پلی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین