کد خبر: 30318 A

پروژه‌هایی همچون ساختمان زاها حدید، شعبه جدید مک‌دونالد و بازسازی دبیرستان تخریب‌شده در لس‌آنجلس از بهترین پروژه‌های معماری امسال در آمریکا هستند.

ایران آرت: به بهانه نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۸ با بهترین پروژه‌های معماری سال در کشور آمریکا آشنا شوید. 

در میان برترین پروژه‌های امسال، ساختمان زاها حدید، شعبه جدید مک‌دونالد و بازسازی دبیرستان تخریب‌شده در لس‌آنجلس، ساختمان آجری تادائو آندو، ویلای لانگ آیلند و... دیده می‌شود.

در ادامه با ١٠ پروژه برتر معماری آمریکا در سال ٢٠١٨ آشنا خواهید شد.

۵۲۰ West ۲۸th by Zaha Hadid Architects
1

به گزارش زما، اولین ساختمان زها حدید در نیویورم شامل ۳۹ واحد مسکونی که توسط ورقه های فولادی و صفحات شیشه ای منحنی احاطه شده است. این ساختمان ۱۱ طبقه که در های لاین پارک منطقه چلسی نیویورک قرار دارد علاوه بر واحد های مسکونی دارای استخر شنا، سالن IMAX و یک پنت هاوس بسیار مجلل است که ارزش این پروژه را به حدود ۵۰ میلیون دلار رسانده است.

Wrightwood ۶۵۹ by Tadao Ando

2

معمار ژاپنی مشهور تادائو آندو یک ساختمان آجری قدیمی در شیکاگو به نمایشگاه و گالری با تمرکز بر معماری تبدیل کرده است. این ساختمان ۴ طبقه در لینکلن پارک قرار دارد.

Peconic House by Mapos

3

این ویلای زیبا که در لانگ آیلند ساخته شده است با چمن های سقف و روکش های چوبی طبیعی بدون دستکاری خود شناخته می شود که ساختمان را به امتدادی طبیعی از چمن زار های اطراف خود بدل ساخته است. این ساختمان ۴۰۰۰ فوت مربع مساحت دارد.

The Spheres by NBBJ

4

مجموعه امازون که با فروشگاه اینترنتی و استودیو فیلم سازی خود شناخته می شود مجموعه ای ۳ تایی از گنبدهای عظیم گیاهی را در این ساخت که هم به محل کار و تفکر کارمندانش تبدیل شود و هم فضای سبزی برای عموم مردم

در این گنبد ها ۶۲۰ تن فولاد که با پنل های شیشه ای عظیم پوشانده شده است به کار رفته است که در داخل گنبدها شرایط کنترل طبیعی دما برای ایجاد اکوسیستم مناسب پوشش های گیاهی ایجاد شود

Sackett Hill House by Deborah Berke Partners

5

این اقامتگاه که برای جمعیت روستایی اندک این منطقه توسط گروه معماری Deborah Berke Partners ساخته شده است توسط صفحات سیاه رنگ پوشیده شده است تا در نظرمخاطب متصل به جنگل اطراف آن به نظر آید. این مجوعه مسکونی در عمق جنگل های این منطقه قرار دارد و دسترسی به آن صرفا از طریق راهپیمایی طولانی ممکن خواهد بود.

McDonald's Chicago Flagship by Ross Barney Architects

6

شعبه جدید فست فود های زنجیره ای مک دونالد جایگزین رستوران مشهور Rock N Roll در شهر شیکاگو شد. این شعبه جدید مک دونالد اما دارای طراحی داخلی بسیار متفاوت نسبت به دیگر شعبات این مجموعه است. فولاد و چوب عناصر اصلی این ساختمان هستند که به گونه در ترکیب با صفحات خورشیدی قرار گرفته اند که همگان این رستوران را با فروشگاه غول پیکر اپل در ده ها وب سایت مقایسه کرده اند.

Off-Grid Guest House by Anacapa Architecture and Willson Design

7

همان طور که نام این خانه مشخص است ترکیب بتن و شیشه به گونه ای برای این ملک ساحلی در کالیفرنیا به کار رفته است که تاثیر این ساختمان را بر محیط زیست اطراف خود به حداقل برساند. به گونه ای که در بحث ویژگی های پایدار این ساختمان بسیار پیشرفته تر ساختمان های اطراف خود است.

The Pavilions at Glenstone Museum by Thomas Phifer Partners

8

این ورودی و مجموعه سالن ها که به تازگی به موزه مینیمالیستی مریلند اضافه شده شده است ۵۰۰۰۰ فوت مربع فضای نمایشگاهی را به این موزه افزوده است.

Animo South Los Angeles High School by Brooks + Scarpa

9

شرکت معماری Brooks + Scarpa یک دبیرستان در لس انجلس که در یک آتش سوزی تخریب شده است را به شکل آیکونیک با نمایه های آلومینیومی زرد رنگ بازسازی کرده است. از آنجایی که این مدرسه در یکی از جرم خیز ترین مناطق لس آنجلس واقع شده است استودیو این ساختمان را از لحاظ بصری کاملا باز و در عین حال کاملا ایمن ساخته است.

Silvernails House by Amalgam Studio

10

آمالگام استودیو این ویلای خطی و طویل را با دیوارهایی از جنس چوب کاج طبیعی و پنجره هایی در سقف ساخته است.

معماری زاها حدید پروژه معماری بازسازی دفتر معماری زاها حدید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین