کد خبر: 29401 A

برترین ساختمان جهان در سال ۲۰۱۸ در فستیوال جهانی معماری انتخاب و معرفی شد.

ایران آرت: ساختمان Kampung Admiralty در فستیوال جهانی معماری (WAF) به عنوان برترین ساختمان جهان در سال ۲۰۱۸ انتخاب و معرفی شد.

ساختمان Kampung Admiralty را که با موضوع مجتمع مخصوص سالمندان ارائه شده، شرکت معماری WOHA طراحی کرده است.

به گزارش مجله دلتا، WOHA یک شرکت معماری در کشور سنگاپور است که در سال ۱۹۹۴ میلادی تاسیس شده است. آنها تا کنون بیش از پنجاه پروژه‎ی برج و مجتمع مسکونی عمومی، ایستگاه حمل و نقل عمومی، هتل، موسسات فرهنگی و … را در سراسر آسیای جنوب شرقی، چین و استرالیا طراحی و اجرا کرده اند.

_ds30124

پاسخ به نیازهای سالمندان و ارتباط آن‎ها با محیطی آرام، شاد و ایمن بسیار مهم است و این موارد در طراحی ساختمان Kampung Admiralty در نظر گرفته شده است. سایت پلان این ساختمان ۹۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و تا قبل از ساخت این بنا بلااستفاده بوده است. طرح این مجتمع مخصوص سالمندان به صورت لایه لایه و  عمودی است.

طراحی این ساختمان با فضاهای مسکونی اطراف بسیار هماهنگ است، همچنین طرح این ساختمان دقیقا” با زمین مجموعه هماهنگ است و متناسب با زمین سایت پلان طراحی شده است. طبقات پایین ساختمان حول محور یک میدان بازار مانند ساخته شده است. همچنین فضاهایی که در لایه های پایینی این بنا گنجانده شده کاربری های متفاوتی دارد. مرکز پزشکی در وسط این ساختمان و پارک و فضای سبز نیز در همین قسمت ایجاد شده است.

354354358435354-768x491

از دیگر فضاهای این ساختمان  به پارکینگ، مرکز خرید، رستوران و … می توان اشاره کرد. در این ساختمان تمام امکاناتی که زندگی را برای سالمندان راحت‎تر و شرایط رفاهی را برای آنها فراهم می‎کند، ایجاد شده است.

معماری ساختمان معمار جایزه معماری جشنواره جهانی معماری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین